Hlavní navigace

Windows 7 - většina firem s nimi zatím nepočítá

15. 4. 2009

Sdílet

Windows 7 - jak se k nim staví firmy?

 

Ve studii Dimensional Research se uvádí, že ačkoli testeři nadšeně reportují o dobré funkčnosti a výkonu Sedmiček, hlavně ve srovnání s Windows Vista, IT firmy a IT oddělení velkých firem to nechává poměrně chladné.

Průzkumu se účastnilo více než 1 100 IT profesionálů z velkých společností. Valná většina z nich, celých 83 %, uvedla, že v příštím roce s nasazením Windows 7 nepočítá. Přitom velké procento z firem jako hlavní systém na pracovních desktopech stále používá osvědčené, ale už staré Windows XP, kterým 14. dubna skončila všeobecná odborná podpora (firmy, včetně tech nejznámějších IT gigantů odmítavý postoj k Windows Vista vyjádřily už několikrát v řadě jiných dřívějších průzkumů).

Z výzkumu vyplývá, že 42 % podniků možná k novým Windows 7 sáhne v průběhu 12 až 24 měsíců, 24 % pak pro nasazení volí časové rozmezí 24 až 36 měsíců a 17 % se vyslovilo v tom smyslu, že možný přechod nastane za více než tři roky, pokud k němu ale vůbec dojde.

Důvody odmítavého postoje firem se různí. Vzhledem ke kladným ohlasům testerů na adresu Windows 7 však na vině nejsou Windows 7 samotné nebo Microsoft, ale náklady spojené s licencemi, uvádí studie. Nejskloňovanějším důvodem je ale softwarová nekompatibilita nových Windows se starším softwarem, který spolehlivě běží jen s Windows XP či Windows 2000. Softwarová kompatibilita nemůže být u Windows 7 navíc o moc lepší než v případě Windows Vista, oba systémy spolu sdílejí základní kód - Windows 7 sice stojí na vylepšeném jádře Vist, ale zpětnou kompatibilitu zařídit nemohou.

Zbytek článku si můžete přečíst na spřízněném webu www.computerworld.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?