Hlavní navigace

Windows Mobile 6.5 se pochlubí novým uživatelským rozhraním

17. 2. 2009

Sdílet

Windows Mobile 6.5 nabízí nový interface

Společnost Microsoft odhalila nové uživatelské rozhraní pro platformu Windows Mobile 6.5. Tento krok lze jasně identifikovat jako výpad proti vytrvale sílícímu tlaku konkurence v čele s Google Android. 

Scott Rockfield, produktový manažer pro Windows Mobile, novinky uvádí těmito slovy: "Nyní je ve vašem smartphone všechno doslova na dosah palce. To znamená, že většina položek v menu Windows Mobile 6.5 je dostatečně velká na to, aby mohla být pohodlně ovládána palcem bez nutnosti vytahovat stylus".

Rockfield nám novinky přítomné ve Windows Mobile verze 6.5 prezentoval na produktu od HTC s velkým dotykovým displejem, ale zároveň dodal, že i další jednotliví výrobci budou již brzy představovat svoje produkty založené na této platformě.

Postřehli jsme, že nové uživatelské prostředí má některé znaky shodné se Zune, což je hudební přehrávač od Microsoftu. Tlačítko Start nyní otevírá menu v podobě hexagonů, pro vyšší představivost bychom ho přirovnali k podobě včelí plástve. Právě pohybem palce po "plástvi" se děje ovládání telefonu, přičemž je umožněno i posouvání tohoto menu v případě vyššího počtu položek na jedné obrazovce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?