Hlavní navigace

Windows Mobile 6.5 - co nového?

26. 10. 2009

Sdílet

Windows Mobile 6.5 - co nového?


Základní vylepšení nové verze operačního systému pro mobilní telefony podle Microsoftu spočívají v jednodušším ovládání a nových službách My Phone a Marketplace, které mají usnadnit přístup k důležitým osobním informacím a novým aplikacím. Služba My Phone umožňuje automatickou zálohu všech dat, nastavení a aplikací uložených v zařízení na chráněný internetový účet. Dokáže také identifikovat poslední polohu zařízení v případě jeho ztráty. Služba Marketpace zase umožňuje nakupovat a zdarma si stahovat  nové aplikace.

Windows phone s operačním systémem Windows Mobile 6.5 nabídnou v České republice společnosti Samsung, HTC, Sony Ericsson a Garmin-ASUS a další. Některá zařízení, která se začala prodávat se starší verzí operačního systému Windows Mobile 6.1, budou mít možnost jejich majitelé zdarma updatovat na novější verzi systému. Jedná se například o zařízení Samsung B7610 Omnia Pro od firmy Samsung, pro update je také připraveno první zařízení vzniké ze spolupráce společností Garmin a Asus - Nüvifone M20. Bezplatný update dále nabídne také společnost HTC, konkrétně u modelů HTC Touch Pro2, HTC Touch Diamond 2 a HTC Snap.

Vedle možnosti updatu operačního systému na vybraných mobilních zařízeních přichází výrobci také ze zcela novými telefony, které budou nabízeny již s novým systémem Windows Mobile 6.5.

Jedná se především o tato zařízení:

•    HTC HD2: displej s podporou multidotykového ovládání a procesor taktovaný na frekvenci 1 GHz
•    HTC Touch2: nástupce modelu HTC Touch
•    Samsung i8000: AMOLED displej s úhlopříčkou 3,7" a rozlišení WVGA, video v DVD kvalitě (480p)
•   Sony Ericsson Xperia X2:  8,1 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením a stabilizátorem obrazu, větší WVGA displej s úhlopříčkou 3,2 palců 
•    Nüvifone M20: velké množství integrované paměti (8 nebo 4 GB), displej s VGA rozlišením, datové služby, 3Mpix fotoaparát s autofocusem
•    GSmart S1200: malé rozměry, HSDPA a HSUPA, WVGA displej s rozlišením 480 x 800 bodů, 3 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením, GPS, WiFi a Bluetooth modul.
•    GSmart MS802 – zařízení od společnosti GIGA-BYTE Communications, které bude uvedené na trh do konce letošního roku.

Více informací o Windows Mobile najdete na stránkách http://www.microsoft.com/cze/windowsmobile/.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?