Hlavní navigace

Windows vytlačuje z tabletů Google Android, Microsoft přesvědčil Asus i MSI

25. 5. 2010

Sdílet

Společnost MSI podle očekávání představí příští týden na tchajvanském veletrhu svůj tablet Slatebook. Neočekávaně ale s Windows 7 a ne Google Android, jak firma původně plánovala. Microsoftu se tak podařilo přesvědčit již druhou jihoasijskou firmu, aby zvolila jeho platformu místo systému značky Google.

Další tchajvanská firma Asus totiž minulý měsíc také oznámila, že její tablet Eee Pad nepoběží na platformě Google Android, ale softwaru Microsoftu. Jde zřejmě o velké diplomatické vítězství redmondského giganta, který nabízí těžkopádnější systémy, jež se obvykle pro malá přenosná zařízení nehodí. Tablety, netbooky a smartphony jsou naopak hlavním polem působnosti operačních systémů Googlu.

Od věci není ani připomenout, že před pár dny společnost Acer popřela, že by v krátkodobém horizontu hodlala uvést na trh netbook s novým operačním systémem Google Chrome OS. Šlo o poměrně velké překvapení, jelikož mnozí odborníci tipovali právě tohoto výrobce na to, že bude první, kdo Google Chrome OS na svých zařízeních použije.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?