Hlavní navigace

Yahoo mění strategii a propouští 600 zaměstnanců

15. 12. 2010

Sdílet

Jedná se o zhruba 4 % celkové pracovní síly této firmy. Některé zdroje hovoří i o 650 zaměstnancích. Změny jsou údajně součástí globální strategie pro nárůst obratu a zisku a také širší snahy o nabídku produktů, které se budou odlišovat na trhu. Propuštění zaměstnanci mají být podle informací Yahoo příslušně odškodněni.

Společnosti Yahoo se na trhu podle pozorovatelů příliš nedaří od jeho nepodařené akvizice Microsoftem, která vedla k odstoupení CEO firmy Jerryho Yanga. Následně tyto dvě společnosti sice podepsaly dohodu o spolupráci, někdy označovanou komentátory také za likvidaci technologií Yahoo (využívání Bingu jako vyhledávače Yahoo a také reklamní platformy AdCenter od Microsoftu), ale tento krok Yahoo nepomohl v jeho růstu na trhu a musí tedy dále hledat svůj vlastní směr, což není díky silné konkurenci snadné.

Propuštění zaměstnanci navíc pravděpodobně neskončí na dlažbě, protože řada firem se o něj již zajímá a je pravděpodobné, že díky jejich zkušenostem brzy posílí týmy jiných společností (jako je např. Quora, Tucows.com, DirecTV, Combine Couture, Uptake.com či OMGPOP.com a další) působících v oblasti internetových technologií. Ty už totiž na Twitteru vyjádřily o propuštěné pracovníky zájem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?