Hlavní navigace

Youtube připravuje filmový experiment

7. 7. 2010

Sdílet

Portál YouTube poprvé v historii spojil síly s filmaři Ridley Scottem a Kevinem Macdonaldem. Společně vyzývají lidi z celého světa, aby v průběhu jednoho dne (sobota 24. července 2010) zachytili zajímavé momenty svého a nahráli je na http://www.youtube.com/lifeinaday. Z nejlepších příspěvků vznikne celovečerní dokument, zcela vytvořený uživateli s názvem „Život v jednom dni“. Světová premiéra filmu se uskuteční na filmovém festivalu Sundance v roce 2011.

První globální filmový experiment na YouTube začne 24. července, odkdy bude možné na YouTube umisťovat videa se zajímavými okamžiky života, které uživatelé natočí. Oskary oceněný režisér Kevin Macdonald (Na odstřel, Poslední skotský král, Pád do ticha) z nejzajímavějších sekvencí sestříhá celovečerní dokumentární film. Za filmovou produkci bude zodpovídat proslulý Ridley Scott (Robin Hood, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) a jeho společnost Scott Free Productions. Autoři nejlepších příspěvků budou uvedeni jako koproducenti filmu a dvacet z nich bude přítomno na světové premiéře přímo na filmovém festivalu Sundance v USA.

Více informací o projektu se dozvíte na adrese http://www.youtube.com/lifeinaday. Na této adrese též můžete 24. července 2010 nahrát své video.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?