Hlavní navigace

YouTube přidává podporu Full HD rozlišení

14. 11. 2009

Sdílet

Před zhruba rokem uvedla tato síť vlastněná Googlem podporu videa ve vysokém rozlišení 720p, nicméně od té doby se Full HD videokamery staly již poměrně běžnou záležitostí a řada uživatelů se pokoušela na YouTube uploadovat i obsah v tomto rozlišení, které ovšem nebylo zobrazitelné a bylo jej nutné konvertovat do nižší kvality.

V současnosti je v rámci příprav podpory 1080p na YouTube k dispozici testovací video ve Full HD (http://www.youtube.com/watch?v=DUM1284TqFc&fmt=37), nicméně pro plynulé přehrávání vyžaduje poměrně výkonný počítač s rychlým připojením k internetu. Sami si můžete zkusit, jak rychle vám poběží.

YouTube není první sítí, která nabídne podporu Full HD, ale díky svému širokému záběru a popularitě pravděpodobně rozšíří tento formát mezi širokou veřejnost. Zatím YouTube limituje délku uživateli přidaných videí na 10 minut a na 2 GB, nicméně vzhledem ke kapacitním nárokům obrazu v 1080p je možné, že tento limit bude zvýšen, ovšem spolu s rostoucími objemy videa se také zvýší nároky na přenosové linky, které již nyní v řadě případů streamované video výrazně vytěžuje. Není také vyloučeno, že YouTube může nabídnout streamované video v plném HD pro placený obsah.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?