Hlavní navigace

Z další směnárny kryptoměn někdo ukradl peníze

12. 2. 2018

Sdílet

Nejčerstvějším případem je útok na italskou směnárnu BitGrail, která přišla o tokeny Nano v hodnotě 170 milionů dolarů.

Zástupci BitGrailu si dali dobrý pozor, aby ve vydaném prohlášení nepoužili slova jako „útok“ nebo „hack“. Namísto toho firma oznámila následující: „Interní kontroly odhalily neautorizované transakce, které vedly k manku 17 milonů [kusů] Nano.“

BitGrail býval jedním z největších míst, na nichž se obchodovalo s kryptoměnou RaiBlocks (XRB), jež byla nedávno přejmenována na Nano, protože mnoho uživatelů nevědělo, jak se má původní název vlastně vyslovovat.

A jak tomu bývá vždy po útocích na směnárny, pozastavil BitGrail všechny výběry i vklady „za účelem dalšího ověřování“ a celý incident již vyšetřují příslušné úřady. Společnost svoje zákazníky ubezpečila, že jiných měn se problém netýká.

Celé situaci nepomohly ani nedávné kontroverze BitGrailu. V prosinci například jeho vlastník Francesco Firano zveřejnil tweet, že zavádějí pravidla KYC (poznej svého zákazníka), vyžadující od uživatelů aby si při výběrech nad určitý limit ověřili své účty. Jenže i po dvou měsících někteří uživatelé na toto ověření stále údajně čekají.

BitGrail navíc nedávno oznámil, že pozastavuje podporu pro uživatele ze zemí mimo EU, a to z právních důvodů souvisejících právě s pravidly KYC.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?