Hlavní navigace

Z iBooks Store bylo staženo 350.000 učebnic

24. 1. 2012

Sdílet

Minulý čtvrtek představil Apple na akci v Guggenheimovu muzeu v New Yorku aplikaci iBooks 2 pro iPad. A slíbil, že „znovu vynalezne učebnice“. Nová aplikace pro iOS umožňuje stahovat učební texty, které lze získat buď pomocí specializovaného obchodu provozovaného společností Apple, nebo je lze vytvořit pomocí nové bezplatné aplikace pro Mac OS X.

 

Podle agentury Global Equities Research bylo v prvních třech dnech fungování nové aplikace staženo zhruba 350.000 učebnic. Agentura však podrobně nevysvětluje, jak k tomuto počtu došla. Údajně využívá vlastní specializovaný sledovací nástroj.

 

Agentura také neuvádí, jaký podíl v tomto objemu zabírá publikace Život na Zemi (Life on Earth), která je všem uživatelům iBooks nabízena zdarma. Dá se předpokládat, že ji stáhne většina uživatelů nové aplikace, aby se mohla seznámit s možnostmi multimediálních učebnic, jak si je představuje Apple. Ve stejné zprávě se můžeme dozvědět, že současně bylo staženo zhruba 90 tisíc kopií aplikace iBooks Author pro operační systém Mac OS X 10.7.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?