Hlavní navigace

Základní desky Intel X58 podporují SLI

12. 2. 2009

Sdílet

SLI umožňuje v základní desce s více PCI-E sloty vzájemně propojit několik grafických karet GeForce, čímž se většinou téměř zdvojnásobí (až ztrojnásobí při třech kartách) celkový grafický výkon. Podpora této technologie je tradičně centrem sporů mezi Intelem a Nvidií, která se vždy snažila si svůj patent chránit pro základní desky s čipovými sadami Nvidia nForce.

Každopádně podle aktuální dohody firem bude SLI k dispozici i pro základní desku Intel DX58SO, známou také pod vývojovým označením Smackover. Deska pro procesory Core i7 používá čipset X58, podporuje rychlé DDR3 paměti a je speciálně navržená pro náročné hráče.

V podpoře více grafických karet v deskách pro i7 Nvidia zaostávala za konkurenční AMD/ATI, protože deska DX58SO už dříve podporovala CrossFireX, což je obdoba SLI u konkurenční společnosti ATI. Tato situace panuje na trhu navzdory tomu, že Intel a AMD by měli být silnými konkurenty, a tedy Nvidia a Intel přirozenými spojenci. Přitom je známo, že vedení Intelu a Nvidie se často pohybují na hranici otevřeného sporu.

Základní desky Intel ovšem nejsou první s čipsetem X58, které podporují SLI. To umí například již existující Asus P6T Deluxe V2.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?