Hlavní navigace

Zařízení Kyocera využijí poprvé k tisku biomasu

25. 6. 2012

Sdílet

Firma Kyocera toner vyvinula obsahující 30 procent složek založených na rostlinné bázi – tzv. biomasy. Tonery jsou ve srovnání s výrobou konvenčních tonerů zajímavé především nízkým množstvím emisí CO2 při výrobě i likvidaci.

Vznik biomasy prý nemá žádný vliv na produkci potravin, závisí výhradně na certifikovaném pěstování.

„Naše dlouhodobě používaná technologie Ecosys významně přispívá k ochraně životního prostředí. Nejen že produkuje až o 75 procent méně odpadu než běžné systémy, ale i válec našich zařízení vydrží až třicetkrát déle než obvykle. Udělali jsme tedy další krok a vyvinuli toner s biomasou, který přijde na trh v roce 2012," říká Berthold Hurtz, produktový manažer společnosti Kyocera Document Solutions v Evropě, a dodává, „Používáme výhradně biomasu certifikovanou RSPO."

Organizace RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) byla založena v roce 2004 na podnět Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Jejím cílem je podporovat udržitelné způsoby pěstování palmového oleje a tím chránit životní prostředí. Certifikované kultivace RSPO dodržují přísná společenská a ekologická kritéria v oblasti udržitelné výroby palmového oleje, která zaručují, že nebudou při výrobě zařízení používány suroviny určené pro výrobu potravin.

Výroba nových tonerů z biomasy od společnosti Kyocera vyprodukuje o 30 procent méně emisí C02. Důvod je jednoduchý - biomasa je uhlíkově neutrální a tudíž se 30 procent emisí CO2 neuvolní do atmosféry, jako tomu bylo dříve.

Kyocera Document Solutions bude zpočátku dodávat tonery s biomasou pro pět modelů své série multifunkčních zařízení s označením FS. Jedná se o  FS-C2026MFP+, FS-C2126MFP+, FS-C2526MFP, FS-C2626MFP a FS-C5250DN. Zavedení toneru s biomasou je plánováno na druhé pololetí roku 2012.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?