Hlavní navigace

Zimbra 7, řešení pro skupinovou spolupráci od VMwaru, lépe vyhovuje podnikovému nasazení

10. 2. 2011

Sdílet

Novinka nabízí oproti předchůdcům vylepšený způsob sdílení dat, rozšířený kalendář, pokročilejší vyhledávací funkce či správní nástroje dostupné pro IT odborníky i pro koncové uživatele.

 

Nové možnosti Zimbra 7 podle výrobce zahrnují:

  • Sdílení dat – Zimbra 7 zahrnuje přístup k funkci Zimbra Briefcase, která dává uživatelům možnost velice snadno sdílet či uchovávat data v cloudu a umožňuje snadnou správu dokumentů s dodatečnou kontrolou přímo v rámci řešení Zimbra. Uživatelé mohou nahrávat a libovolně nahlížet do několika různých verzí dokumentů či dat ve složce Briefcase a nové kontroly přihlašování a odhlašování ze systému dále ještě více zjednodušují správu a vzájemnou provázanost dokumentů.
  • Hledání kontaktů a komunikace s lidmi - prostřednictvím funkce pro hledání lidí mají uživatelé přístup k databázi s kontakty, k firemním schématům, k zasedacímu pořádku a tak dále. Zároveň je také velice snadné najít jakýkoli kontakt v rámci webového klienta. Díky nové kompatibilitě, kterou Zimbra 7 přináší, mohou uživatelé zároveň převádět kontakty například z vCard a zjednodušit tak sdílení kontaktů ve srovnání s předchozími možnostmi na maximum.
  • Výhody pro administrátora - značně vylepšená administrativa s přidělením pravomocí založeném na rolích umožňuje na různých úrovních administrace využití nástrojů jako je například správa distribučního seznamu. Díky těmto nástrojům může administrátor nastavit parametry týkající se toho, kdo může rozesílat e-maily na určité distribuční seznamy, čímž se výrazně snižuje množství nevyžádané pošty. Zimbra 7 také zahrnuje jednoduché zásady, jak kontrolovat automatické obnovy (restarty) virtuálních serverů Zimbra, vyvážení zatížení serveru Zimbra a nulové prostoje při údržbě hardwaru.
  • Dokonalejší mobilní zážitek – mobilní verze Zimbra podporuje nativní synchronizaci aplikací, HTML formátovaných e-mailů a automatickou synchronizaci e-mailových tagů a příznaků. Zimbra také zákazníkům nabízí přístup k BlackBerry Enterprise Server 5.0 prostřednictvím Zimbra Connector pro BlackBerry 7.0, čímž umožňuje uživatelům synchronizovat e-mail, adresář, kalendář a úkoly. Navíc správa mobilního zařízení a bezpečnostní funkce jako je například vzdálené vymazání dat chrání citlivé informace.
  • Zjednodušená autorizace koncového uživatele –Zimbra 7 podporuje standardní protokoly pro Single-Sign-On (SSO) prostřednictvím OpenID, Security Assertion Markup Language (SAML) a Kerberos.
  • Zvýšená produktivita – aktualizace kalendáře výrazným způsobem zlepšily průběh práce díky jednodušší koordinaci schůzek a harmonogramu setkání pro více lidí. Průvodce harmonogramem zároveň pomáhá uživatelům si najednou rozvrhnout čas, místnosti a podklady pro všechny účastníky, a také bere v potaz místo a časové pásmo. Díky tomu se značně zjednoduší koordinace veškerých rozvrhů.
  • Jednoduchá obnova smazaných položek – uživatelé mohou jednoduše obnovit již smazané položky před tím, než jsou nenávratně vymazány. Mohou si vytvořit schránku, která je v určitém smyslu mnohem více „samoobslužná“, čímž se zvyšuje spokojenost uživatele při současném snižování zátěže IT oddělení a přidružených nákladů.
  • Upomínky prostřednictvím e-mailů a SMS – upomínky založené na SMS a na e-mailech mohou být nastaveny jako upozornění propojené s kalendářem a nastavenými úkoly. Preference nastavení upomínek může být určena rámcově pro všechny upomínky a úkoly a toto nastavení je pak použito na všechny následující události.
  • Uživatelské nastavení distribuce zpráv – uživatelé si mohou předem nastavit možnosti rozvrhu rozesílání zpráv, a to na určitý den a čas. Tím si výrazně zjednoduší správu své schránky.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?