Hlavní navigace

Zlevní Apple iPad?

12. 2. 2010

Sdílet

Zlevní Apple iPad?

Podle společnosti iSuppli stojí výroba nejlevnějšího iPadu (v této částce je cena komponent a dílenské zpracování) 229 dolarů a Apple jej bude prodávat za 499 dolarů (56% přirážka), zatímco výroba nejdražšího iPadu v ceně 829 dolarů stojí 346 dolarů (58% přirážka). Díky tomu má Apple spoustu prostoru ke snižování cen.

"Samozřejmě, že je tu pro zlevňování prostor, avšak k němu nikdy nedojde bezdůvodně," říká Francis Sideco z iSuppli. Pokud se podíváme na produkty Apple, výrazného zlevnění se dočkal například iPhone - v září 2007 jej společnost zlevnila o 33%.

iSuppli ke své kalkulaci nákladů na výrobu iPadu použilo virtuální model tohoto zařízení. "Použili jsme jej už i u dvou posledních iPhonů ještě před tím, než se dostaly na trh a naše výpočty s virtuálním modelem se liší o 1-2% od ceny nákladů, které spočítáme, jakmile budeme mít v rukou reálný model," říká Sideco. Nejvíce se Apple vyplatí prodej 32GB 3G iPadu, na kterém má marži 61%. "Apple věří, že se tento model bude nejvíc prodávat," dodává Sideco.

Zdroj: ComputerWorld

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?