Hlavní navigace

Co přinese Opera Mini pro iPhone?

12. 2. 2010

Sdílet

Co přinese Opera Mini pro iPhone?

 

I když Opera Mini pro iPhone zatím není dostupná - společnost ji ukáže na Světovém mobilním kongresu příští týden - uživatelé jsou z ní již nyní nadšeni, čímž vzniká velký tlak na Apple, aby Operu povolil. A v čem bude Opera Mini pro iPhone vůbec lepší, než Safari?

Rychlost

Opera tvrdí, že může díky speciální metodě komprese obrázků a textu snížit objem přenesených dat v rámci prohlížeče až o 90%, díky čemuž se načítání stránek rapidně zrychlí.

Domácí stránka

Zapomeňte na načítání prázdného okna. V Opeře Mini si můžete zvolit, jaké webové stránky se vám mají ukazovat na Home Page.

Hledání v rámci stránky

Největší nevýhodou Safari je nemožnost hledat v textu webové stránky. Opera Mini však tuto funkci má, a tak můžete v textu stránky jednoduše vyhledat jakýkoli výraz.

Větší flexibilita

A nakonec několik věcí, které v Safari prostě dělat nemůžete: ukládání hesel, prohlížení webových stránek ve velikosti celého displeje iPhonu a možnost nastavení velikosti fontů.

Cena? Nejspíš zcela zdarma

Někdo by mohl podotknout, že pro iPhone je již mnoho dostupných prohlížečů. Pravdou však je, že většina jich je zpoplatněna. Opera Mini je pro jiné telefony zcela zdarma, a tak je téměř jisté, že platit za ni nebudou muset ani vlastníci iPhonů.

Zdroj: PC WORLD

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?