Hlavní navigace

ZyXEL DMA-2500 - univerzální přehrávač multimédií

3. 7. 2009

Sdílet

Univerzální přehrávač multimédií - ZyXEL DMA-2500Hlavní výhodu přehrávače představuje podle výrobce fakt, že je velmi univerzální - údajně přehraje jakýkoliv hudební nebo video formát. Poradí si s nejmodernějšími formáty, jako je H.264, WMV9, AVI, DivX, XviD a s mnoha dalšími. Převratnou novinkou je podpora formátu „MKV“, ve kterém jsou na internetu často šířeny filmy ve vysokém rozlišení. Patřičnou kvalitu přehrávání si vychutnají i majitelé souborů s ochranou proti kopírování DRM (podpora Digital Rights Management).


Produkt dokáže sdílet digitální obsah s dalšími zařízeními, nezávisle na platformě nebo výrobci. Multimédia si tak můžete vychutnávat na mobilních zařízeních, kompatibilní spotřební elektronice nebo na počítači. Multimediální obsah přehrává DMA-2500 z úložiště v síti, které umí sám najít. K tomuto účelu se hodí například ZyXEL NSA-220 Plus, na němž můžete mít stovky hodin videí, hudby i fotografií. Zařízení umí rovněž přistupovat k webovým televizím a rádiím z celého světa pomocí služby Radio Live 365.

Zprovoznění přehrávače je dle výrobce velmi  jednoduché. K modernímu televizoru jej připojíte pohodlně pomocí kabelu HDMI, který přenáší zvuk i video, včetně toho ve vysokém rozlišení. Myslelo se i na starší zařízení, takže nechybí analogové výstupy, včetně S-Video výstupu. Do domácí sítě se přehrávač připojí standardním ethernetovým kabelem. Pro koho je pohodlnější bezdrátový přenos, může využít USB port, ke kterému lze připojit 802.11n USB adaptéry ZyXEL, např. NWD-271N nebo NWD-270N.


Výhodou přehrávače je, že s uživatelem komunikuje v českém jazyce. Podpora češtiny nechybí ani u titulků ve filmech; přehrávač správně zobrazí všechny české znaky.ZyXEL DMA-2500 je již dostupný v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 4 980 Kč vč. DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?