Hlavní navigace

ZyXEL NSA-210 - síťové úložiště až pro 2 TB dat

26. 2. 2010

Sdílet

ZyXEL NSA-210

 

ZyXEL NSA-210 je síťové úložiště vybavené SATA rozhraním pro připojení pevného disku s kapacitou až 2 TB. Podpora zařízení je zaručena certifikací DLNA 1.5 - multimediální obsah uložený na pevném disku tedy lze  streamovat na DLNA kompatibilní zařízení, jako jsou multimediální přehrávače, PDA, herní konzole a podobná zařízení. Kromě DLNA kompatibilních zařízení podporuje NSA-210 také UPnP, iTunes server a SqueezeCenter.

ZyXEL NSA-210

NSA-210 může fungovat také jako FTP server, díky kterému budete mít své soubory bezpečně k dispozici z celého internetu. NSA-210 je použitelný i pro zálohu souborů z počítačů v síti. Jednou nastavíte scénář zálohy a zbytek je již automatický. V pravidelných intervalech se budou vytvářet zálohy do tohoto úložiště. Díky USB portu je možné kliknutím na tlačítko »Copy/Sync« zazálohovat obsah USB zařízení, které je k úložišti připojené. Je jedno, jestli se jedná o USB flash disk nebo paměťovou kartu z fotoaparátu. Na disk se vytvoří záloha tohoto přenosného úložiště.

Úložiště je podle výrobce odolné proti útokům - pokud zjistí útok z určité IP adresy, tak ji zablokuje. Veškerý přenos dat, jak přes HTTP, tak přes FTP může být šifrovaný (HTTPS/FTPES). Komu nestačí monitorování stavu disku - SMART, může k eSATA portu připojit druhý pevný disk a vytvořit RAID1 - zrcadlení disků. V případě nenadálé havárie jednoho disku budou data k dispozici na disku druhém. Příjemná je i funkce síťového koše - omylem smazané soubory mohou být bleskově zase obnoveny.

ZyXEL NSA-210 se hodí pro ukládání dat jak domácích uživatelů, tak malých kanceláří. Díky gigabitovému rozhraní nebude brzdou přenosu, podporuje operační systémy včetně Windows 7 a MAC OS X. USB port je možné použít i pro připojení tiskárny nebo UPS. ZyXEL NSA-210 je již v prodeji v síti distributorů produktů značky ZyXEL za doporučenou maloobchodní cenu 2132 Kč vč. DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?