Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 1.díl

Sdílet

 Autor: © Guy Erwood - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

Možná jste klepli na něco, na co jste klepnout neměli, možná se vám po klávesnici prošla vaše kočka, nebo se stalo něco úplně jiného, nicméně výsledkem je fakt, že najednou nemůžete v internetovém prohlížeči najít panel Adresa.

V Internet Exploreru stačí klepnout pravým tlačítkem myši na libovolný panel nástrojů a z místní nabídky, která se objeví, vybrat položku Panel Adresa. Pokud používáte Internet Explorer ve verzi 9, pak budete mít panel Adresa zobrazený vždy, nicméně starší verze tohoto internetového prohlížeče obsahují volbu, která panel Adresa dokáže skrýt. Jeho ztráty se stejně jako v IE9 nemusíte bát ani v prohlížeči Google Chrome.

ICTrocenka

Ve Firefoxu v případě zmizelého panelu klikněte do nabídky Zobrazit àPanely nástrojů a zde povolte položku Panel pro navigaci. Další možnost spočívá v klepnutí pravým tlačítkem myši na libovolný zobrazený panel nástrojů, kde stačí v místní nabídce, která se zobrazí, vybrat zmíněnou položku Panel pro navigaci.

V internetovém prohlížeči Safari pak stačí stisknout klávesu Command (pokud používáte operační systém Windows, pak použijte klávesu Ctrl), dále k této klávese stiskněte klávesu Shift a nakonec k ní ještě klávesu se zpětným lomítkem (\). Po stisku této klávesové zkratky se panel Adresa znovu objeví.

Byl pro vás článek přínosný?