Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 3.díl

Sdílet

 Autor: © HaywireMedia - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

1. díl článku: Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

2. díl článku: Synchronizace oblíbených položek

 

Naučte se užitečné klávesové zkratky a gesta myší

Přiznejte si, že se někdy dostanete do takového stavu, že se vám nechce hýbat rukou přes celý stůl, abyste uchopili a táhli myší -- proč tedy nezkusit kupříkladu otevřít novou záložku namísto myší pomocí klávesové zkratky? Podívejte se na několik níže uvedených klávesových zkratek, které vám dokáží zvýšit produktivitu práce s internetovým prohlížečem!

Správa záložek a oken

Ctrl-T: Otevření nové záložky

Ctrl-N: Otevření nového okna

Ctrl-W: Zavření aktuální záložky

F5: Obnovení aktuální internetové stránky

Ctrl-L: Zvýraznění panelu Adresa

Ctrl a +: Přiblížení

Ctrl a -: Oddálení

Ctrl-0: Návrat k výchozímu nastavení lupy

Navigace

Alt-šipka vlevo: O stránku zpět

Alt-šipka vpravo: O stránku vpřed

Mezerník: Posun o jednu obrazovku dolů

Home: Přesun na začátek internetové stránky

soutez_casestudy

End: Přesun na konec internetové stránky

Další možností je ovládat internetový prohlížeč pouze myší. Stačí, když si stáhnete zdarma dostupný doplněk pro příslušný internetový prohlížeč Internet Explorer, Firefox, Chrome či Safari.

Byl pro vás článek přínosný?