Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 6.díl

Sdílet

 Autor: © phecsone - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

1. díl článku: Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

2. díl článku: Synchronizace oblíbených položek

3. díl článku: Naučte se užitečné klávesové zkratky a gesta myší

4. díl článku: Používání internetových stránek bez registrace nových uživatelských účtů

5. díl článku: Blokování vyskakovacích oken a navíc i vtíravých reklam

 

Pamatování hesel

Vzpomenout si byť na jedno jediné heslo je často problém. Jak si tedy uživatelé mají zapamatovat různá hesla pro rozličné internetové služby, aniž by si je někam zapsali nebo používali všude stejné heslo?

Řešení je v podstatě prosté. Stačí používat zabezpečený program pro správu hesel, jakým je kupříkladu LastPass. Jedná se o nástroj, který podporuje řadu zařízení a internetových prohlížečů včetně Internet Exploreru, Firefoxu, Chrome, Safari či Opery. Použít jej můžete i na Androidu, BlackBerry, iOS, Symbianu, WebOS či na zařízení se systémem Windows Phone 7. Nástroj LastPass bezpečně ukládá vaše hesla a přihlašovací informace na svůj cloud server, takže se k nim dostanete prakticky odkudkoliv.

heslo

Pro jednoduchou správu hesel můžete použít kupříkladu nástroj LastPass.


soutez_casestudy

Abyste mohli tento nástroj používat, stáhněte si nejprve tu správnou verzi pro váš operační systém (Windows, Mac OS X či Linux) a nainstalujte jej. Při instalaci si vyberete jazykovou verzi, dále budete muset uzavřít internetový prohlížeč a nakonec si vytvořit uživatelský účet pro využívání nástroje LastPass (pokud jej samozřejmě již nemáte zřízený).

Po instalaci nástroje LastPass budete vyzváni, abyste nástroji povolili pamatovat si hesla kdykoliv, kdy se přihlásíte k nějaké službě. Můžete si rovněž vybrat, zda chcete nějakou stránku nastavit jako oblíbenou, vyžádat si opakované zadání hesla či se automaticky přihlašovat na internetovou stránku, pokud ji navštívíte prostřednictvím nástroje LastPass. Pokud používáte více počítačů či zařízení, pak si můžete nástroj LastPass nainstalovat i na ně, čímž se již nikdy nebudete muset obávat zapomenutí hesla. Jediné heslo, které si budete muset pamatovat, bude samozřejmě pouze heslo pro nástroj LastPass.

Byl pro vás článek přínosný?