Hlavní navigace

3M uvedlo novou generaci zlatých privátních filtrů pro ochranu citlivých dat na monitoru

29. 4. 2011

Sdílet

Nové zlaté privátní filtry pro přenosné i stolní počítače, zajišťující soukromí dat na monitoru, uvedla na český trh společnost 3M.

Vizuální ochrana dat je podle 3M ve firmách a institucích neprávem opomíjena, přitom patří mezi klíčové složky ochrany citlivých informací. Kdykoliv uživatel zobrazí důležitá data na displeji svého počítače, existuje riziko, že budou vizuálně kompromitována. A to nejen při použití notebooku či tabletu ve veřejných prostorách, ale i na monitorech stolních počítačů ve vlastních kancelářích, především v otevřených kancelářích typu open space.

Cloud24

Neoprávněnému sledování informací na cizím monitoru notebooku, netbooku, tabletu či stolním počítači zabraňují právě tzv. privátní filtry, což jsou buď tmavé či nově představené zlaté ochranné fólie. Obraz monitoru vidí pouze osoba sedící přímo před ním, a to bez jakéhokoliv zkreslení. Ostatní vidí na displeji, v závislosti na typu filtru, pouze jednolitou tmavou či zlatou plochu. Zlatý filtr 3M, který při bočním pohledu namísto obrazu monitoru ukazuje pouze zlatou barvu, má oproti černému privátnímu filtru o 14 % vyšší jas.

Filtry lze vsnadno a rychle nasadit i sejmout, aby bylo možné v případě potřeby zobrazený obsah monitoru ukázat i někomu jinému. Pro jejich upevnění se nepoužívají rámečky, ale speciální plastové úchyty, které se připevní po stranách displeje notebooku, aniž by narušovaly mechanismus zavírání víka. Filtr pak stačí jednoduše zasunout nebo vytáhnout v případě, kdy je třeba prezentovat informace dalším lidem. Manipulace s privátním filtrem zabere pouze několik vteřin a není složitá. Privátní filtry 3M existují ve všech možných rozměrech včetně malých pro tablety, či netbooky.  

Byl pro vás článek přínosný?