Hlavní navigace

Adobe nabízí Photoshop Touch pro iPad na App Store

12. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Adobe Systems oznámila dostupnost aplikací Adobe Photoshop Touch pro Apple iPad v Apple App Store.

Adobe Color Lava pro Photoshop, Adobe Eazel pro Photoshop a Adobe Nav pro Photoshop spojují  umožňují uživatelům vytvářet vlastní barevné vzorníky, malovat přímo na obrazovce a používat populární nástroje Photoshopu na tabletovém zařízení. Tyto aplikace využívají dotykový displej iPadu pro ergonomii práce na cestách a rozšiřují působení společnosti Adobe na mobilním a tabletovém trhu, které zahájila uvedením Photoshopu Express, Adobe Ideas a Adobe Connect Mobile.

Photoshop je součástí nedávno představené produktové řady Adobe Creative Suite 5.5, která umožňuje návrhářům a vývojářům vytvářet aplikace pro populární a vznikající platformy smartphone a tablet. Pro aktuální Photoshop CS5 si mohou majitelé zdarma stáhnout aktualizaci, která umožní novou spolupráci Photoshopu s tabletovými zařízeními.

Photoshop Touch SDK umožňuje vývoj pro mnoho zařízení, včetně iOS, Android a BlackBerry PlayBook. S využitím SDK mají vývojáři přístup k funkčnosti Photoshopu a možnost vytváření nových aplikací nebo přidávání funkcí do aplikací stávajících.

soutez_casestudy

•    Adobe Color Lava umožňuje tvůrcům využít konečky prstů pro mixování barev na iPadu, vytvářet vlastní barevné vzorníky a témata převést zpět do Photoshopu.
•    Adobe Eazel využívá technologie malování tím, že nechává digitální umělce vytvářet obrazy pomocí jejich prstů a zavádí nový druh interakce mezi „mokrou“ a „suchou“ barvou. Tyto obrazy pak mohou být pro složení nebo pro další rozvinutí uměleckého díla zaslány přímo do Photoshopu CS5
•    Adobe Nav nechává uživatele vybírat a ovládat nástroje Photoshopu pomocí iPadu coby vstupního zařízení, umožňuje přizpůsobovat panel nástrojů, procházet a přiblížit až 200 otevřených souborů Photoshopu nebo vytvářet nové soubory
•    Adobe Photoshop Touch Software Development Kit (SDK) umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pro tablety, které spolupracují s Photoshopem ze zařízení s OS Android, BlackBerry PlayBook a iOS.

Cena a dostupnost

Aplikace Adobe Color Lava, Adobe Eazel a Adobe Nav pro Photoshop jsou dostupné prostřednictvím Apple App Store. Stávající uživatelé Photoshopu CS5 si mohou stáhnout a nainstalovat bezplatnou aktualizaci přímo z aplikace nebo pomocí Adobe Application Manager. Vývojáři mají přístup k bezplatnému Adobe Photoshop Touch SDK pro Windows a Mac OS platformy v Adobe Application Manager.

Byl pro vás článek přínosný?