Hlavní navigace

AOC rozšiřuje základní řadu monitorů B2

4. 3. 2020

Sdílet

 Autor: AOC
Nové modely s úhlopříčkami 21,5”, 23,8” a 27” nabízí stylové a ze tří stran bezrámečkové provedení, Full HD rozlišení i podporu VESA montáží

Monitory nabízejí široké pozorovací úhly (178°) a věrné podání barev. 21,5” model 22B2H je vybaven VA panelem s hlubokou černou, zatímco 23,8” 24B2XH a 27” 27B2H jsou vybaveny IPS panely reprodukujícími skutečné barvy. Z hlediska připojení nabízí monitory jak klasický VGA, tak HDMI 1.4 port pro připojení různých zařízení. Nové monitory jsou vhodné pro zákazníky, kteří hledají základní a cenově dostupná řešení. 

AOC

Produktová řada monitorů AOC B2 nabízí solidní výbavu, včetně ostrého Full HD rozlišení (1920 x 1080 bodů) a věrných barev IPS panelů monitorů 24B2XH a 27B2H, nebo vysokého kontrastu VA panelu modelu 22B2H. Navíc všechny monitory podporují obnovovací frekvenci 75 Hz. Umí tedy zobrazit o 25 % více snímků za sekundu, než klasické monitory s frekvencí 60 Hz, což zaručuje plynulejší pohyb kurzoru a videa. Všechny tyto vlastnosti uživatelé ocení jak při běžné práci, tak i při sledování filmů nebo občasném hraní her.

Přestože se jedná o základní a cenově dostupné modely, jsou všechny tři vybaveny ze tří stran bezrámečkovým provedením displeje. To znamená, že samotný panel splývá s rámečkem. Toto řešení, kromě toho, že dobře vypadá, je vhodné pro více monitorová řešení, kde v pohledu na celkovou plochu monitorů nepřekáží široké rámečky a nerozptylují uživatele při práci.

Všechny tři modely řady B2 jsou vybaveny vstupy VGA a HDMI, jakož i výstupem pro sluchátka. To znamená, že i starší PC, která používají pouze VGA lze modernizovat pomocí npvého monitoru. Kromě toho lze pomocí HDMI snadno připojit moderní zařízení, jako jsou stolní počítače, notebooky, DVD nebo Blue-ray přehrávače, herní konzole a další.  Modely řady B2 jsou vybaveny technologií FlickerFree, která minimalizuje nepříjemné blikání podsvícení, což má pozitivní vliv na snižování únavy očí a bolesti hlavy.

Speciální režim LowBlue navíc redukuje emisi potenciálně škodlivého modrého světla a snižuje tak únavu očí při špatných světelných podmínkách.

Cloud24

Dostupnost a ceny

Monitory řady AOC B2 budou na trhu dostupné v průběhu února za doporučené koncové ceny: 22B2H za 2 509 Kč (99 €), 24B2XH za 2 769 Kč (109 €) a 27B2H za 3 779 Kč (149 €).

Byl pro vás článek přínosný?