Hlavní navigace

Apple opět žaluje Samsung, má na mušce i nejnovější přístroje

4. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Samsung
Jedno vítězství Applu nestačí, opět žaluje Samsung kvůli údajnému porušování patentů. Tentokráte útočí na smartphone Galaxy S III a tablet Galaxy Tab.

Společnost Apple po svém vítězství v zatím největší patentové bitvě s korejským konkurentem Samsung neusíná na vavřínech. Ve znamení přísloví „kuj železo, dokud je žhavé“ podává další stížnost na nejprodávanější produkty Samsungu. Svou žalobu, kterou Apple podal již v únoru letošního roku, nyní rozšířil o smartphony Galaxy S III, speciální edici Galaxy S III operátora Verizon a Galaxy S II a tablety Galaxy Note a Galaxy Note 10.1.

Únorová žaloba vyústila v zákaz prodeje smartphonu Galaxy Nexus na území USA. Podobný zákaz Apple požaduje také pro Galaxy S III a ostatní zařízení, jež minulý pátek přidal do své stížnosti.

Současná vlajková loď Samsungu, smartphone Galaxy S III, si mezi uživateli získala obrovskou popularitu. Během prvních dvou měsíců od uvedení smartphonu na trh se celosvětově prodalo 10 milionů kusů. Případný zákaz prodeje v USA by Samsungu výrazně uškodil.

Nebezpečí zákazu prodeje však paradoxně pomáhá zvýšit prodeje smartphonu v USA. Ukázalo se, že jakmile kalifornský soud pronesl rozsudek v neprospěch Samsungu, v mnoha obchodech se začal Galaxy S III doslova vyprodávat.

Společnost Apple ke své nové žalobě sdělila: „Samsung systematicky kopíruje inovativní technologie, vlastnosti a vzhled produktů společnosti Apple a zaplavuje trh zařízeními porušujícími patenty ve snaze získat vyšší tržní podíl na úkor společnosti Apple.“

soutez_casestudy

 

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?