Hlavní navigace

Apple v novém iOS 4.3.3 omezil sledování uživatelů

6. 5. 2011

Sdílet

Společnost Apple po aféře se sledováním polohy uživatelů urychleně vydala novou verzi iOS, která má tuto „chybu“ řešit.

Původně Apple sliboval vyřešení problému v horizontu několika týdnů, nakonec ale vydal aktualizovaný iOS 4.3.3 už po jednom týdnu od tohoto prohlášení. Nový iOS konkrétně opravuje (prakticky jako jediné) tři problémy spojené s databází informací o lokaci uživatele a nyní omezuje množství ukládaných dat na týden, zatímco dříve byla jediným omezením velikost souboru s lokalizačními daty. Údaje také již nejsou jako dosud zálohovány při synchronizaci přes iTunes do PC či Macu, takže tyto informace už nemají být dostupné někomu, kdo se k takovému počítači třeba i náhodně dostane. A do třetice jsou také údaje vymazány z přístroje, pokud si uživatel v nastavení iOS vypne Lokalizační služby.

Apple dále informoval, že plánuje lokalizační informace ve svých přístrojích šifrovat, ale až v další majoritní revizi svého mobilního operačního systému, kterou bude pravděpodobně chystaný iOS 5.

Operační systém iOS 4.3.3 je k dispozici pro smartphony iPhone 4, iPhone 3GS, dále pro tablety iPad a iPad 2 a také pro třetí a čtvrtou generaci přístrojů iPod touch. Vyřazeny byly přístroje iPhone 3G a také iPody druhé generace. Ty ovšem byly ještě podporovány původní verzí iOS 4. Tam byla původně databáze s lokalizačními údaji vytvořena, ale následně byla zrušena z důvodu kompatibility. Nová verze iOS nebyla vydána také pro CDMA verzi iPhonu 4, i když některé reporty tvrdí, že zde není ani potřeba, protože neukládá informace o poloze uživatelů jako GSM modely.

top_it_employers

iphone sledování

Vizualizace dat ze souboru ukládajícího informace o poloze uživatele iPhonu či iPadu.

Byl pro vás článek přínosný?