Hlavní navigace

Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 2.díl

17. 10. 2018

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Asistent Google se svou umělou inteligencí se v mezičase, kdy jste si jej nevšímali, dokázal naučit několik nových triků.

Předcházející díl

 

Firma Google měla ve svém operačním systému Android funkce pro vyhledávání pomocí hlasu už po několik let, ale až v říjnu 2016, kdy se ve smartphonu Pixel objevil Asistent Google, se konečně vše spojilo dohromady. V současnosti můžete mít Asistenta Google ve všech současných zařízeních s operačním systémem Android. Firma Google se navíc nechala slyšet, že na konferenci Google I/O v roce 2018 představí nové funkce tohoto asistenta, které jej učiní ještě lepším (a pravděpodobně i o něco reálnějším, jako je tomu třeba u asistenta Google Duplex).

Zasílání nejdůležitějších denních informací

Přehled denních zpráv pomocí Asistenta Google

Asistent Google je naprosto skvělým pomocníkem pro zjišťování takových důležitých drobností, jako je aktuální počasí, pohyb akcií na burze nebo třeba nových vtipů. Ovšem nikde není psáno, že jej o tyto informace musíte pokaždé žádat. Je tomu přesně naopak – Asistent Google vám může sám každý den aktivně zasílat vámi vybrané informace, aniž byste jej o to výslovně žádali.

Konfigurace Asistenta Google pro zasílání výše popisovaných každodenní informací začíná tím, že jej normálně požádáte o informace o počasí, o vtip, popřípadě o cokoliv jiného. Poté, co vám Asistent Google poskytne všechny vámi požadované informace, pokračujte větou „Send this to me daily“, která říká, že vám má tyto informace posílat každý den. Následně se vás Asistent Google zeptá, kdy chcete tyto denní informace dostávat a tím je konfigurace hotova. Pokud budete chtít později zasílání těchto denních informací upravit nebo zrušit, pak Asistenta Google požádejte frází „See my subscriptions“.

Nechte Asistenta Google, ať si pamatuje za vás

Funkce pro zapamatování v Asistentovi Google

Zřejmě všichni si uvědomujeme, jak je náš mozek při pamatování náchylný k chybám, zato Asistent Google si dokáže zapamatovat cokoliv a bez chyby. Stačí Asistenta Google jen požádat. Asistentovi Google jednoduše řekněte, aby si tuto informaci zapamatoval, a to frází „Remember that “. Asistentovi Google tak můžete říci, aby si zapamatoval, kde jste zaparkovali, kam jste uložili náhradní klíč od domu, jaké jste měli nejvyšší dosažené skóre v Tetrisu či cokoliv jiného. Zajímavým bonusem je i to, že si Asistent Google například při požadavku na zapamatování místa zaparkování vašeho auta uloží i mapu.

Když pak budete chtít od Asistenta Google, aby si vzpomněl na zapamatovanou informaci, můžete to udělat několika způsoby. Můžete se Asistenta Google zeptat přímo dotazem „Where did I park?“ neboli „Kde jsem zaparkoval?“. Nebo v případě vybavení nějakých tvrzení se můžete zeptat dotazem „What did I say about [x]?“ neboli „Co jsem řekl o [x]?“, popřípadě „Remind me about [x].“ neboli „Připomeň mi, co jsem říkal o [x].“

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?