Hlavní navigace

Cena smartphone Motorola Moto G bude okolo 4000

14. 11. 2013

Sdílet

 Autor: © Motorola Mobility
Společnost Motorola Mobility představila mobilní telefon Moto G, který se bude prodávat za cenu 179 dolarů bez smlouvy s operátorem. V první vlně cílí na trhy, kde má slabší pozici.

Smartphone Moto G bude v první vlně dostupný na 30 trzích, mezi které již tradičně Česká republika patřit nebude. Nedočkaví zájemci z Česka si ji budou moci zakoupit například na německém trhu za cenu kolem 170 eur (4 600 korun).

„Věříme, že jsme s Moto G dali lidem po celém světě možnost výběru,“ řekl generální ředitel Motoroly Denis Woodside. Podle odhadů analytiků během příštího roku do telefonů za cenu kolem 200 dolarů investuje 500 milionů lidí. „Telefonů je v tomto cenovém rozhraní celá řada, většinou však mají k dokonalosti daleko,“ poznamenal Woodside. Motorola to chce tuto situace s Moto G změnit. Telefon bude mít čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz od Qualcommu, displej s úhlopříčkou 4,5 palců a interní úložiště o velikosti 8 GB nebo 16 GB.

Kombinací velkého displeje, dobré výdrže baterie a nízké ceny chce Motorola ukousnout kus z podílu na trhu své konkurenci, například společnosti Samsung Electronics. „Motorola chce ukázat, že levný telefon nemusí být nekvalitní,“ vysvětlil Charlie Tritschler, produktový manažer Moto G.

Stejně jako u již existujícího telefonu Moto X si lidé mohou vybrat barvu odstranitelného zadního krytu. Na výběr je červená, bílá, modrá a žlutá. Zařízení má lehce vylepšený operační systém Android 4.3, v lednu příštího roku by měl být OS aktualizovaný na nejnovější Android 4.4.

Motorola nepřidává do Androidu vlastní uživatelské rozhraní, pouze zapracovala na vylepšení výdrže baterie a přidala vlastní aplikaci fotoaparátu. Uživatelé s Moto G také získají 65 GB v on-line úložišti.

Moto G bude v Brazílii a části Evropy dostupný již tento týden, v dalších týdnech bude dostupný v Latinské Americe, Kanadě, další části Evropy a v částech Asie. Na americkém a indickém trhu bude dostupný začátkem ledna. Podle analytiků je zaměření na takové trhy chytrým krokem. „Pokud se podíváte na světový trh se smartphony, všimnete si, že je po zařízeních za cenu kolem 200 dolarů velká poptávka,“ řekl Anshul Gupta, ředitel výzkumu z agentury Gartner.

Fransisco Jeronimo z IDC si myslí, že Motorole nestačí vyvinout dobrý produkt, ale v první řadě potřebuje investovat do evropského trhu. „Povědomí o značce je momentálně velmi nízké a bude potřeba velké investice, aby nastala změna,“ myslí si Jeronimo.

Motorola má problémy od doby, kdy ji koupil Google. Ve třetí čtvrtině tohoto roku její obrat spadl oproti stejnému období loňského roku o 33 %. Ve stejném období měla také podíl na trhu 1 %, minulý rok to bylo ještě 2,1 %.

Byl pro vás článek přínosný?