Hlavní navigace

Chrome umožní seskupovat a barvit karty

 Autor: Rob Schultz, IDG US
Chrome se inspiruje u konkurence. Příští týden umožní seskupovat karty dle jejich typů.
-vt 15. 5. 2020

Sdílet

Google se přidá ke skupině společností, jejichž prohlížeče nabízejí seskupování karet. Příští týden by se tato funkce měla stát součástí Chromu, zatím je dostupná pouze v rámci softwarového kanálu beta.

Prohlížeč nejenže nabídne možnost karty seskupovat, ale také jednotlivé skupiny barevně odlišovat. Prakticky všechny z hlavních prohlížečů dnes umožňují s pomocí klávesy Ctrl označit více než jednu kartu a následně je v okně prohlížeče skupinově přesouvat nebo je posunout do zcela nového okna. Edge ve své starší verzi umožňoval přeskupování a „odkládání karet bokem“ dle skupin podle jejich typu (pro práci, zábavu, apod.), což je funkce, kterou v současnosti nabízí například méně rozšířený prohlížeč Vivaldi.

Něco podobného si tedy nově osvojuje také Chrome, ovšem s barevným vylepšením – skupině karet umožní přidat nejen název, ale také barvu. Zdá se však, že na rozdíl od pojetí Edge, budou v Chromu skupiny umístěny stále v liště karet, ne jinde.

Nová funkcionalita má být součástí Chromu ve verzích pro Windows, Chrome OS, Mac i Linux. Kdy a jestli vůbec, dorazí také do verze pro Android, firma zatím nesdělila.