Hlavní navigace

Chuwi V99 - Retina rozlišení z asijského trhu!

5. 11. 2012

Sdílet

 Autor: Chuwi
Honba za rozlišením, kterou začal válku americký gigant Apple, jižnemá konkurenci pouze v podobě Nexusu 10 od Googlu. Z Asie přicházínový tablet Chuwi V99, který se velikostí a počtem pixelů svým dvěmakonkurentům vyrovnává.

Honba za rozlišením, kterou začal válku americký gigant Apple, jižnemá konkurenci pouze v podobě Nexusu 10 od Googlu. Z Asie přichází nový tablet Chuwi V99, který se velikostí a počtem pixelů svým dvěmakonkurentům vyrovnává.

Chuwi 99Nový iPad a následně po něm i Nexus na trh vstupují s obrazovkou, jenžčítá 2048×1536 (resp. 2560×1600 u Nexusu 10) obrazových bodů, a další tablety samozřejmě budou následovat. Chuwi má s iPadem společný početpixelů a s přístrojem od Googlu zase systém Android a to konkrétněverzí Android 4.1 Jelly Bean.

soutez_casestudy

Předběžně známá hardwarová výbava se skládá z procesoru Rockchip RK3066 a 1 Gb paměti RAM. Úhlopříčka displeje je rovněž totožná s nejprodávanějším tabletem součastnosti - iPadem, tedy 9.7 palců. Vzhledem k tomuto faktu se mírně obáváme o výdrž baterie, ale tu zatím přesně neznáme.

Stejně tak spekulativní je i cena. Ale zde budou vyhlídky pozitivnější. Google Nexus 7 se má v USA prodávat za cenu 399$. U přístroje značky Chuwi se spíše vyrovná mladší bráškovi Nexusu 7 a to patrně okolo 250$.

Byl pro vás článek přínosný?