Hlavní navigace

Cisco AppHQ: aplikační ekosystém pro podnikový tablet Cisco Cius

20. 7. 2011

Sdílet

Společnost Cisco představila AppHQ, což je integrované prostředí pro tvorbu, správu a nasazení aplikací pro tablet Cisco Cius.

Součástí AppHQ jsou vývojářské nástroje, umožňující vytvářet, testovat a poskytovat aplikace pro Cisco Cius a kontrolní mechanismy pro správce IT, dovolující individuálně definovat, které aplikace lze v rámci organizace na tabletech provozovat. AppHQ lze využít také jako uzavřený ekosystém v rámci jedné společnosti – v interním repositáři (storefront, obdoba „app store“) mohou být k dispozici jen vybrané produkty třetích stran a vlastní firemní aplikace a rozšíření.

„Díky vlastnostem AppHQ bude pro firmy využívání a zavedení tabletů Cisco Cius do jejich infrastruktury přirozené. Nabízí tvorbu, distribuci i správu aplikací a dokážu si představit, že v řadě firem tak může Cius nahradit počítače a díky možnosti bezdrátových video hovorů i stolní telefony,“ řekl Petr Růžička, Business Development Manager společnosti Cisco.

AppHQ - vlastnosti

Storefront Cisco AppHQ založený na cloudových technologiích poskytuje uživatelům a správcům IT prostředí, které má následující charakteristiky:

• Veškeré aplikace, ať už dodané třetí stranou, vyvinuté interními zdroji či dodávané společností Cisco, procházejí schvalovacím procesem včetně testování pro konkrétní konfigurace a nasazení. V rámci interního storefront marketu je tak možné vybudovat repositář aplikací, odpovídajících firemní bezpečnostní strategii.

• Možnost vytvořit vlastní storefront hostovaný jako privátní instance v rámci infrastruktury Cisco storefront. Zákazníci mohou s tímto „virtuálním obchodem“ pracovat jako s platformou, umožňující kompletní branding (změna loga, struktury, obsahu atd.). Současně lze tyto virtuální instance využít k dodání konkrétních aplikací na vybranou skupinu koncových zařízení – přidání aplikace může současně znamenat její automatickou instalaci na zvolené tablety (aplikace pro HRM se automaticky nainstaluje na tablety personálního oddělení apod.)

•    AppHQ Manager je integrované řešení umožňující na základě uživatelských rolí, skupin či konkrétních zařízení nastavit přístup k aplikacím, jejich skupinám či typům. Centralizovaná správa přístupů umožňuje reagovat na aktuální potřeby uživatelů a zachovat existující bezpečnostní politiku.

DT24

Ekosystém AppHQ zahrnuje business a uživatelské aplikace třetích stran, které využívají nástroje pro spolupráci společnosti Cisco (Cisco Collaboration - Cisco WebEx, Cisco Quad, Cisco Jabber a Cisco TelePresence), dále pak ověřené a schválené B2B a B2C aplikace partnerů. Postupně budou přidávány další aplikace dle požadavků zákazníků. Současně mohou uživatelé vybírat z více než 200.000 aplikací, které jsou dnes dostupné na Android Marketu.

Tablet Cisco Cius bude celosvětově uveden do prodeje 31. července 2011 za koncovou cenu pod hranicí 750 USD, v závislosti na regionu a edici tabletu se cena může lišit. Přístup k AppHQ je součástí každé edice tabletu.

Byl pro vás článek přínosný?