Hlavní navigace

Televizory LG dostaly ekologické ocenění

20. 7. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost LG Electronics získala prestižní ocenění „Carbon Reduction Label“ za odpovědný přístup k životnímu prostředí.

Carbon Reduction Label je prestižní ocenění, které uděluje nezisková organizace Carbon Trust. Ta byla založena v roce 2001 Britskou vládou. Ocenění získávají produkty nebo služby, které jsou obzvláště šetrné k životnímu prostředí. Televizory LG 47LW5500-ZE a 47LW550T-ZE jsou prvními televizory na světě, které toto ocenění získaly.

Společnost LG se chlubí, že má velmi přísnou doktrínu ekologického procesu. Ten se neskládá jen z ekologické výroby, ale celý životní cyklus produktu musí být šetrný k životnímu prostředí. Od návrhu, přes výrobu, distribuci, přes používání až k likvidaci výrobku, který již dosloužil. Čím jsou oceněné televizory ekologické?

Oba zmíněné televizory používají technologii Edge LED, která navíc přizpůsobuje podsvětlení obrazovky okolnímu jasu. Díky úsporným LED tak uživatelé ušetří 30 % elektrické energie, ve srovnání s jinými konvenčními LCD televizory LG. Smart Energy Saving sleduje okolní osvětlení a podle toho přizpůsobuje výkon LED diod. V některých případech je tak možné ušetřit až 70 % elektrické energie. Pokud byste chtěli přepočet na čísla, ušetří průměrný televizor během svého života (v Evropě je průměrná životnost televizoru 7,2 let) 795 kg oxidu uhličitého, což je ekvivalent pro 250 litrů nafty. Ekologický je i design televizorů. Televizory jsou velmi štíhlé, takže se při jejich balení spotřebuje o 37 % méně materiálu. Díky štíhlému designu je možné převážet více kusů najednou, což také pomáhá snižovat uhlíkovou stopu.

Byl pro vás článek přínosný?