Hlavní navigace

Dodávky PC po dvou letech klesají

13. 4. 2022

Sdílet

 Autor: © Saklakova - Fotolia.com
Po dvou letech růstu dodávky PC klesají, přesto zůstávají vysoké.

Po dvou letech dvouciferného růstu se celosvětové dodávky osobních počítačů v prvním kvartále letošního roku snížily o 5 %. Ukazují to data společnosti IDC. 

I přes pokles na pulty obchodů zamířilo 80,5 milionů notebooků, desktopů a dalších zařízení, čímž byl zaznamenán sedmý kvartál v řadě, kdy dodávky přesáhly metu osmdesáti milionů kusů. Přední výrobci zůstávají stejní jako v posledním kvartále roku 2021, když Lenovu patří 23 % tržního podílu, HP 20 % a Dell Technologies 17 %. Čtvrté místo patří Applu, to páté si dělí ASUS a Acer. 

soutez_casestudy

Jakým způsobem řešíte nebo chcete řešit implementaci umělé inteligence ve vaší firmě?

Z průzkumu také vyplývá, že zčásti kvůli nedostatku některých komponentů dodávky notebooků meziročně mírně klesly, naopak stolní počítače si mírně polepšily, přičemž Dell, Apple a ASUS jsou jediní z předních výrobců, kteří zaznamenali meziroční nárůst. 

Ryan Reith z IDC k výsledkům uvedl, že bychom se při jejich interpretaci neměli zaměřovat na celkový meziroční pokles, který byl očekávatelný, ale na to, že celkové množství dodávek navzdory okolnostem (nedostatek komponentů, pandemie, geopolitické záležitosti) stále přesahuje 80 milionů kusů.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Byl pro vás článek přínosný?