Hlavní navigace

Galaktický Samsung S III - navržený pro lidi

4. 5. 2012

Sdílet

 Autor: Samsung
Samsung představil třetí generaci chytrých telefonů GALAXY S zastoupenou modelem GALAXY S III.

Samsung  představil třetí generaci chytrých telefonů GALAXY S zastoupenou modelem GALAXY S III.

Smartphone je vybaven Super AMOLED displejem o velikosti 4,8 palců, což je o 0,5 palců více, než u modelu GALAXY S II. GALAXY S III využívá nejaktuálnější verzi operačního systému - Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Milovníky focení potěší fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a čelní fotoaparát s rozlišením 1,9 Mpx, který uživateli nabízí celou řadu inteligentních funkcí, např. mechanismus rozpoznávání tváře. Mimo to je Samsung GALAXY S III napěchován novými technologiemi, které uživateli otevírají svět nepoznaných možností.

„Samsung GALAXY S III nabízí maximální uživatelský výhody, které se opírají o využití špičkového hardwaru a zdokonalených inteligentních funkcí,“ uvedl JK Shin, prezident a ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung. „Samsung GALAXY S III nabízí uživatelům chytré a intuitivně jednoduché ovládání. Při jeho navrhování jsme měli na paměti především potřeby, které chtějí lidé nejčastěji uspokojit. Proto tento telefon představuje jedno z nejjednodušších, nejpřirozenějších ovládání, které umožní prožívat každý okamžik skutečně výjimečným způsobem,“ dodal Shin.

best photo

Přirozená interakce – Smart stay, S Voice, Direct call a Smart alert

Samsung u modelu GALAXY S III zdokonaluje interakci mezi přístrojem a jeho uživatelem. Samsung GALAXY S III dokáže rozpoznat vaši tvář, hlas i pohyby, a dokonce na vás dokáže reagovat a přizpůsobit funkce telefonu tak, aby ovládánjí telefonu bylo pohodlné a intuitivní. Postará se o to inovativní funkce „Smart stay“, která rozpozná, jak telefon právě používáte – například zda čtete elektronickou knihu nebo brouzdáte po internetu. Přední kamera telefonu sleduje vaše oči a telefon automaticky ponechá jas displeje neztlumený, abyste mohli pohodlně číst.

GALAXY S III je vybaven také funkcí pokročilého rozpoznávání hlasu „S Voice“, takže je schopen naslouchat vašim povelům a reagovat na ně. Kromě toho, že funkce S Voice umožňuje prostřednictvím hlasu vyhledávat informace a komunikovat s přístrojem, nabízí také rozsáhlé možnosti, jak telefon ovládat a zadávat mu pokyny. Když se na telefonu GALAXY S III například spustí budík, a vy byste si raději ještě chviličku přispali, stačí říci „ztišit“. Funkci S Voice můžete použít také k přehrávání vašich oblíbených písní, k zesílení či zeslabení hlasitosti, odesílání SMS zpráv a e-mailů, organizování vašeho kalendáře nebo k automatickému aktivování fotoaparátu a pořízení fotografie.

Kromě toho, že Samsung GALAXY S III dokáže rozpoznat vaši tvář a hlas, rozpozná také vaše pohyby, takže je můžete použít k ovládání přístroje. Pokud někomu píšete zprávu a během psaní se rozhodnete, že dotyčnému raději zavoláte, stačí přiložit telefon k uchu a funkce „Direct call“ vytočí potřebné číslo. Díky funkci „Smart alert“ vás GALAXY S III také zbaví starostí s kontrolou zmeškaných zpráv nebo hovorů. Když telefon po nějaké době nečinnosti vezmete do ruky, začne vibrovat, aby vás upozornil na vše, co jste zmeškali.

 

Revoluční sdílení dat bez čekání

Samsung GALAXY S III je více než osobním zařízením určeným pro jednoho uživatele – je předurčen k tomu, abyste výhody nabízené chytrým telefonem sdíleli s vaší rodinou a přáteli bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Nová funkce „S Beam“, kterou GALAXY S III nabízí, je zdokonalením technologie Android Beam a umožňuje odeslat film o velikosti 1 GB během tří minut pouhým přiblížením k dalšímu telefonu GALAXY S III. Přenášet můžete například i hudbu - během pouhých tří sekund odeslat hudební soubor o velikosti 10 MB, a to vše bez nutnosti použití Wi-Fi či mobilního signálu. Funkce „Buddy photo share“ umožňuje jednoduše a přímo z fotogalerie sdílet fotografii současně se všemi přáteli, kteří jsou na fotografii zachyceni.

Pomocí funkce „AllShare Cast“ mohou uživatelé bezdrátově připojit svůj Samsung GALAXY S III k televizoru a okamžitě přenést obsah chytrého telefonu na větší obrazovku. Funkci „AllShare Play“ lze také použít k bezprostřednímu sdílení jakýchkoli souborů mezi GALAXY S III a tabletem, PC nebo televizorem a to bez ohledu na vzdálenost mezi přístroji. AllShare Play také zahrnuje funkci „Group Cast“, která umožňuje sdílet bezdrátově obsah na obrazovce s několika přáteli na stejné síti Wi-Fi – můžete vkládat komentáře a zakreslovat změny, čímž na svém přístroji dosáhnete sdílení v reálném čase.

samsung galaxy S III

Samsung Galaxy S III ušitý na míru

Samsung GALAXY S III vsází kromě propracovaných funkcí také na ergonomii a pohodlí. Díky jeho zpracování sedne perfektně do ruky a bude se vám s ním pracovat naprosto bez výhrad. Design přístroje je inspirován přírodou, která je v neustálém pohybu. Vzhled modelu Samsung GALAXY S III evokuje živly, jako jsou vítr, voda a světlo. Minimalistický organický design přístroje napodobuje tyto živly v hladkých a zaoblených liniích přístroje. Při uvedení na trh bude přístroj k dostání v odstínech Pebble Blue a Marble White, později představí Samsung pestrou paletu dalších barevných provedení.

Díky 4,8“ HD displeji Super AMOLED nabízí Samsung GALAXY S III zážitek ze sledování jasného obrazu na velké obrazovce, a to ve formátu 16:9 a HD kvalitě. Jako první na světě nabízí Samsung GALAXY S III v zájmu zajištění rychlejší konektivity možnost vázání kanálů Wi-Fi, které zdvojnásobuje šířku pásma Wi-Fi.

Samsung GALAXY S III se také vyznačuje celou řadou dalších funkcí, které zcela novými způsoby zvyšují výkon a zlepšují celkový uživatelský zážitek. Přináší funkci „Pop up play“, která vám umožní kdekoli na obrazovce přehrávat video a zároveň spouštět jiné úkoly, čímž při kontrole nových e-mailů nebo při brouzdání po internetu odstraňuje nutnost zavírat a opět spouštět video. Osmimegapixelový fotoaparát je vybaven závěrkou s nulovým zpožděním, která vám umožní snadněji zachycovat pohybující se objekty bez zpoždění – obraz, který vidíte, je obraz, který pořídíte. Díky funkci „Burst shot“, která okamžitě zachytí sérii dvaceti po sobě jdoucích snímků, a funkci „Best photo“, která za vás zvolí nejlepší z osmi fotografií, poskytuje Samsung GALAXY S III uživatelům při práci s fotoaparátem lepší a atraktivnější zážitek. Video v HD rozlišení lze pořizovat dokonce i pomocí 1,9Mpx fotoaparátu na čelní straně, který můžete používat k natáčení sebe sama. Vylepšené přisvětlení na zadní straně přístroje dále přispívá k odstranění neostrosti fotografií, ke kterému dochází v důsledku otřesů, a to i za nepříznivých světelných podmínek.

Prostřednictvím vyspělé technologie Near Field Communication (NFC) umožňuje přístroj také provádění bezkontaktních mobilních plateb. Tato technologie umožňuje rychlý přenos multimédií, sdílení internetových stránek, polohy a váš telefon může také sloužit jako bezpečnostní karta do zaměstnání. Pro hráče je zde služba „Game Hub“, která poskytuje přístup k celé řadě her na sociálních sítích, zatímco služba „Video Hub“ zase přináší uživatelům ve vybraných zemích vysoce kvalitní televizní vysílání a filmy

 

Samsung GALAXY S III bude k dostání od konce května v Evropě, poté se začne prodávat i na dalších světových trzích. V České republice bude Samsung GALAXY S III v prodeji od 4. června.

 

Více informací naleznete na stránkách Samsungu.

soutez_casestudy

 

 

Sítě
2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 /   1900 MHz
3G (HSPA+ 21Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100  MHz
4G (dostupná dle regionu)
Display
4.8 palců HD Super AMOLED (1280x720)
Operační systém
Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
Fotoaparát
Hlavní (zadní): 8 Mega pixel Auto Focus, blesk
Vedlejší (přední): 1.9 Mega pixel, HD @30fps
Video
Kodeky: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark
Nahrávání a přehrávání: Full HD (1080p)
Audio
Kodeky: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X
Další funkce
S Beam, Buddy photo share, Share shot
AllShare Play, AllShare Cast
Smart stay, Social tag, Group tag, Face zoom, Face slide show
Direct call, Smart alert, Tap to top, Camera quick access
Pop up play
S Voice
Burst shot & Best photo, Recording snapshot, HDR
Google™ Mobile Services
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads
Konektivita
WiFi a/b/g/n, WiFi HT40
GPS/GLONASS
NFC
Bluetooth® 4.0(LE)
Senzory
Akcelerometer, RGB light, kompas, proximity senzor, gyroskop, barometr
Paměť
16/ 32GB (64GB bude dostupná v brzké době) + microSD slot (až 64GB)
Rozměry
136.6 x 70.6 x 8.6 mm, 133g
Baterie
2,100 mAh

Byl pro vás článek přínosný?