Hlavní navigace

Google Fotky a jejich AI nástroje jdou na další zařízení. To zásadní ale chybí

12. 4. 2024

Sdílet

 Autor: Google / Cnews
Googlovské AI nástroje pro úpravu fotek přicházejí na Chromebooky, nikoliv však na běžná PC.

Některé z nejlepších nástrojů pro úpravy s umělou inteligencí, které nabízí aplikace Google Fotky, včetně nástroje Magic Eraser, přicházejí na Chromebooky – bez nutnosti předplatného. Jiné počítače však zřejmě zůstanou stranou.

Jste spokojeni se svou podobou automatizace firemních procesů?

Google tradičně uvádí nové funkce na svých telefonech Pixel. Mezi ně patřily i funkce Magic Eraser, Photo Unblur a Portrait Light, které využívají různé AI triky k vylepšování fotografií. Například Portrait Light dokáže „změnit polohu“ slunce, aby fotografii nasvítilo atraktivnějším způsobem, a funkce Magic Eraser zase dokáže z fotografie jednoduše odstranit nechtěný objekt.

Google uvádí, že počínaje 15. květnem všechny tři nástroje zpřístupní v podstatě komukoli na systémech iOS a Android, pokud máte přístup k telefonu se systémem Android 8.0 nebo iPhonu se systémem iOS 15. A nebude za ně nic účtovat.

Pokud však dáváte přednost práci na výkonnějším zařízení s klávesnicí, má to háček. Google tyto editační nástroje nezpřístupní pro počítače, ať už jako specializovanou aplikaci pro Windows, nebo dokonce na webu. Pokud byste s nimi chtěli pracovat i na počítačích, budete potřebovat Chromebook, a to pouze nejnovější prémiové modely. Konkrétně „vaše zařízení musí být Chromebook Plus se systémem ChromeOS verze 118+,“ uvádí Google. To vše je bohužel skryto v poznámce pod čarou v blogovém příspěvku Googlu, který nové změny oznamuje.

HP Knowledge HUB pro moderní firemní IT

NOVINKA Navštivte novou speciální on-line zónu CIO Business Worldu, kde vám ve spolupráci s HP budeme průběžně radit, jak snadno a bezpečně pracovat na cestách, jak si usnadnit život používám správných nástrojů, jak zvládnout přechod z kanceláří domů a zase nazpátek a jak se přitom chovat ekologicky.

Pomoc a inspiraci pro moderní IT najdete v našem HP Knowledge HUBu.

To, že si Google vyhrazuje funkce AI úprav pro novou řadu Chromebooků Plus, není zcela nečekané; Google oznámil novou řadu Chromebooků Plus s umělou inteligencí loni na podzim a jako jednu z jejich funkcí zmínil Magic Eraser. Jejich cena začíná na 399 dolarech a zahrnuje modely od společností Acer, Asus, HP, Lenovo a dalších. Google také rozšiřuje funkci Magic Editor, která umožňuje přesouvat objekty na fotografii pomocí umělé inteligence, na všechna zařízení Pixel. Uživatelé Androidu a iOS získají 10 bezplatných uložení Magic Editoru měsíčně.

Cloud24

Přesto, není už nejvyšší čas, aby Google umožnil úpravu fotografií na webu? Už teď si mohu na webu prohlížet své Google Fotky a provádět základní úpravy. „Pokud nemůžete najít funkci úprav na webu, zkuste použít aplikaci Google Fotky v systému Android nebo iOS,“ navrhuje „vstřícně“ Google. Ale no tak…

Vzhledem k tomu, že Microsoft přináší do své vlastní aplikace Fotky stále více funkcí umělé inteligence, zdá se, že se Google ignorováním počítačů jen střílí do vlastní nohy.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?