Hlavní navigace

Google inovuje svoji cloudovou platformu App Engine

14. 5. 2011

Sdílet

Společnost Google ohlásila verzi 1.5.0 cloudové platformy App Engine, která obsahuje funkce pro procesy s vysokým využitím paměti a experimentální runtime pro open source programovací jazyk Go. Společnost očekává, že "povýší" App Engine z preview verze v druhé polovině roku 2011.

Verze 1.5.0 podporuje dlouhodobě běžící procesy s vysokými nároky na paměť a to díky technologii Backends, která funguje jak s jazykem Java, tak s Pythonem. "Tato funkce umožňuje, aby nové třídy aplikací, například generování zpráv a vlastní vyhledávací systémy, byly hostovány na této platformě," uvádí Greg D'Alesandre, senior produkt manažer Google App Engine, v blogovém příspěvku.

Podpora jazyka Go naproti tomu představuje "nové zajímavé možnosti pro App Engine, jelikož Go aplikace jsou kompilovány do nativního kódu, což činí tento jazyk dobrou volbou pro více úlohy zaměstnávající více procesorů," prozrazuje Google.

App Engine 1.5.0 zahrnuje také vylepšení funkce Task Queues, jež dovoluje aplikacím kontrolovat provádění úloh a sdílení práce využitím nových REST API, které rozšiřují kompatibilitu App Engine. Google prozrazuje, že App Engine využije každý měsíc více než 100 tisíc vývojářů.

Další novinkou od společnosti Google je uvedení detailů o upgradu Google Pluginu pro Eclipse (GPE), který pomáhá s propojením mobilních zařízení s operačním systémem Android a dat uložených na cloud platformě Google App Engine.

Dříve byl tento plugin označován jako App Engine Tooling for Android. Verze 2.4 GPE nabízí nástroje RPC a C2DM (Cloud to Device Messaging) pro App Engine a Android, prozrazuje Brad Abrams, produktový manažer oddělení cloud developer tooling společnosti Google.

GPE 2.4 je podle něj v současné době v rané beta fázi vývoje. Dále dodává, že díky němu odpadá uživateli prováděné ruční propojování App Enginu a Androidu.

Chris Ramsdale, produktový manažer oddělení Google Web Toolkit and GPE, prozradil v blogovém příspěvku, že "s GPE 2.4 je mnohem jednoduší vyvíjet nativní aplikace pro Android, které mohou mít data sebou, ať jsou kdekoliv. A neexistuje prý lepší místo pro umístění back-end služeb a uložení dat než je cloudová služba společnosti Google, App Engine.

Beta verze GPE 2.4 je nyní k dispozici ke stažení. Nejprve je ovšem nutné nainstalovat Android Developer Tools plug-in.

Byl pro vás článek přínosný?