Hlavní navigace

Google pohlcuje Motorola Mobility, za vším je Android

16. 8. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnosti Google a Motorola Mobility dnes oznámily fúzi, která podle nich umožní další dynamický rozvoj platformy Android.

Společnosti Google a Motorola Mobilit dnes s konečnou platností oznámily, že se dohodly na akvizici. Google při ní získá společnost Motorola Mobility za 40 $ na akcii, tedy celkem za 12,5 miliardy dolarů. Tato částka představuje o 63 % více než činil závěrečný kurz akcií Motorola Mobility v pátek 12. srpna 2011. Transakce byla jednohlasně schválena představenstvy obou firem.

Akvizice společnosti Motorola Mobility, která je partnerem Androidu, podle tiskové zprávy umožní Googlu rozšířit možnosti ekosystému Android a podpoří jeho konkurenceschopnost v mobilním odvětví. Motorola Mobility nadále zůstane držitelem licence na Android a Android zůstane otevřenou platformou. Google bude společnost Motorola Mobility řídit jako oddělený podnik.

Larry Page, CEO společnosti Google, prohlásil: „Společnost Motorola Mobility je velkým fanouškem Androidu a obě společnosti jsou díky tomu úzce propojeny. Společně chceme vytvořit nové zajímavé možnosti pro uživatele. Celý ekosystém Androidu se zároveň výrazně zdokonalí. Budou z toho těžit uživatelé, partneři i vývojáři. Těším se na to, že Motorolu přivítáme v rodině Google.”

Sanjay Jha, CEO společnosti Motorola Mobility, uvedl: „Tato transakce má pro akcionáře Motorola Mobility zásadní význam a přinese nové možnosti našim zaměstnancům, zákazníkům a partnerům po celém světě. S Googlem nás spojuje produktivní spolupráce, v jejímž rámci jsme rozvíjeli platformu Android. Nyní se budeme moci zaměřit na vývoj ještě inovativnějších a lepších mobilních řešení – ať už mobilních zařízení či portfolia pro užití v domácnosti.”

soutez_casestudy

Andy Rubin, Senior Viceprezident Mobilní divize v Google, řekl: „Očekáváme, že díky tomuto spojení budeme moci významně zdokonalit ekosystém Androidu. Naše vize a význam Androidu se však nemění. Android nadále zůstává otevřenou platformou s živou open source komunitou. Budeme i nadále pokračovat ve spolupráci s našimi partnery, abychom i v budoucnu vyvíjeli a distribuovali inovativní přístroje s řešení založená na platformě Android.”

Transakce nyní musí projít standardními schvalovacími procesy, k nimž patří i vyjádření souhlasu ze strany příslušných orgánů USA, EU a dalších jurisdikcí. Nutné je také schválení ze strany akcionářů společnosti Motorola Mobility. Očekává se, že transakce by měla být definitivně uzavřena na konci roku 2011 nebo začátkem roku 2012.

Byl pro vás článek přínosný?