Hlavní navigace

Herní sluchátka Klipsch KG-200

18. 9. 2014

Sdílet

 Autor: Klipsch
Recenze herních sluchátek firmy Klipsch, určených nejen pro PC, ale i další majoritní herní platformy jako PlayStation nebo Xbox.

Společnost Klipsch Audio Technologies byla založena již v roce 1946 Paulem Klipschem a je uznávaným pionýrem v oblasti reprodukce zvuku. Ovšem teprve když si přečteme o tom, jak „byl nespokojen se zvukem fonografů a raných reproduktorových systémů“ si uvědomíme, jak blízko ke kořenům hi-fi se s jeho osobou dostáváme.

Firma Klipsch v každém případě je 60 let známá svými reproduktory specifické konstrukce. Její výroba sluchátek je však mnohem mladší. První špunty Klipsch byly uvedeny na konci roku 2007, první náušní uzavřená sluchátka Image One v roce 2010. Model Klipsch KG-200 je další firemní premiérou, tentokrát v oblasti herních sluchátek. Poprvé byly ukázány na lednové výstavě CES 2014.

Herní sluchátka jsou samozřejmě definována jednak herní cílovou skupinou – tj. hráči her, kteří nemusejí být nutně hluší a mohou tedy ocenit kvalitní zvuk. A jednak dnes typickým požadavkem na obousměrný transport zvuku, což znamená přítomnost mikrofonu a následně nutnost trochu rozšířené kabeláže.

Herní sluchátka Klipsch KG-200Zatímco u herních sluchátek nelze v případě firmy Klipsch hovořit o tradici, může tato nepochybně stavět na takřka jednom století kvalitního zvukového designu a kvality provedení. A na sluchátcích je to na první pohled vidět. Jde o uzavřené mušle – sluchátka by měla kromě některých extrémních případů pohodlně obklopit ušní boltce a uživatele spolehlivě izolovat od okolí. Respektive – jak je typické pro herní prostory – ochránit okolí před výbuchy odehrávající se v hráčově hlavě.  Je to sice subjektivní, ale přesně toto by měl Klipsch většině uživatelů nabídnout. Mušle jsou velmi pohodlné, ale současně se snaží pečlivě přiléhat k uším. Díky kvalitní konstrukci nedochází k pocení, které je u uzavřených sluchátek tak časté.

Co se týče zvukového přednesu, o ten se starají 40mm měniče. Důsledná je především prezentace hlubokých tonů, což se samozřejmě podepisuje na nesmírně uspokojivých výbuších z bojiště, ale neurazí ani při reprodukci hudby. Takto naddimenzovaná sluchátka jsou mimochodem od prvního poslechu evidentně určena pro hlasitější reprodukci. Pro tichý kvalitní přednes vážné hudby nepochybně existují jiné modely.

Sluchátka Klipsch KG-200 zaujmou množstvím kombinací a režimů provozu (což ovšem nutně znamená odpovídající počet kabelů a tlačítek). Vlastní mikrofon je řešen jako odnímatelný, oproti jiným řešením jej nelze vytočit stranou (a vypadat jako mimozemšťan), ale lze jej prohnout do nejvhodnější pozice.

Ovládací tlačítka jsou umístěna na pravém sluchátku. Jsou navržena pro typické potřeby hráče, přičemž jejich pozice je jednoznačně dána omezeným rozsahem pohybu mikrofonu: zvlášť se ovládá mikrofon, hlasitost hry a hlasitost chatu. Ekvalizér přepíná mezi čtyřmi nastaveními (Fidelity, Combat, Stelth a Sport).

Co se týče kabeláže, sluchátka jsou dodávána s kabely pro Xbox (Xbox One ovšem vyžaduje kabel, který není součástí balení), kabelem pro PS4 a kabelem RCA pro obecné zvukové připojení. Sluchátka mají k dispozici i neodnímatelný kabel USB.

podcast

Jako první herní sluchátka se Klipsch KG-200 rozhodně nesnaží tiše krčit v koutě. Díky dodávané kabeláži cílí na maximum dostupných herních platforem, a co se týče hlasitosti a kvality středních a ještě spíše hlubokých pásem reprodukce, nechávají „vybuchovat“ svou konkurenci daleko za sebou.

 

Byl pro vás článek přínosný?