Hlavní navigace

IKEA představila vlastní televizor s názvem Uppleva

20. 4. 2012

Sdílet

 Autor:
Švédský výrobce nábytku Ikea představil televizor s názvem Uppleva (ve švédštině to znamená něco jako "zážitek"), který bude součástí jejího řešení nábytku.

Jak můžete vidět na fotografii, Ikea spojila design televizoru s designem svého nábytku tak, že vzniklo kompletní řešení. Vše včetně 2.1 kanálových reproduktorů a Blu-ray přehrávače je ukryto ve skříních pod TV a ovládáno za pomocí pouze jednoho dálkového ovladače. Podle vyjádření společnosti mělo být řešení nábytku s televizorem a Blu-ray přehrávačem co možná nejjednodušší a zároveň přizpůsobitelné pro jakoukoli domácnost. Všechny kabely jsou ukryty uvnitř nábytku. Uživatelé pak mohou k televizoru a přehrávači jednoduše připojovat další zařízení pomocí čtyř HDMI portů.

Podle vyjádření společnosti mělo být řešení nábytku s televizorem a Blu-ray přehrávačem co možná nejjednodušší a zároveň přizpůsobitelné pro jakoukoli domácnost. Všechny kabely jsou ukryty uvnitř nábytku. Na celý koncept se můžete podívat v tomto videu. Co se televizoru týče, ten vznikl ve spolupráci s čínskou společností TCL. Zařízení nabídne Full HD obraz s LED podsvícením, 400 Hz MI, podporu DivX HD a Wi-Fi a v neposlední řadě také funkce Smart TV. Ikea Uppleva bude dostupná v černé a bílé v třech rozdílných velikostech (nejmenší bude mít 24 palců). V některých evropských zemích se TV začne prodávat od června, v dalších pak od srpna. V příštím roce se Uppleva dostane na další trhy. Ceny začínají na 950 dolarech (včetně pětileté záruky) a závisejí především na vybraném nábytku k televizoru.

Byl pro vás článek přínosný?