Hlavní navigace

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 10.díl

11. 10. 2018

Sdílet

 Autor: © Suriko - Fotolia.com
Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.

Předcházející díl

 

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

10. Využívejte Disk Google na maximum

Firma Google poskytuje ke každému účtu zdarma 15 GB úložiště v cloudu, a tak neváhejte a tohoto zdarma dostupného prostoru využívejte. Prakticky vše, co se nachází v aplikaci pro správu souborů (Obrázky, Videa, Dokumenty, Ke stažení…), tedy prakticky každý soubor lze poslat na Disk Google. Stačí klepnout v pravém horním okraji aplikace na tlačítko pro vyvolání nabídky a následně vybrat položku Odeslat do…. Vzápětí se zobrazí nabídka s možnostmi sdílení, kde vyberte možnost Uložit na Disk a zadejte složku, do níž chcete soubor uložit. Poté pak již můžete soubor ze smartphonu soubor smazat, a to, aniž byste jej ztratili navždy.

soutez_casestudy

Váš smartphone za vámi přichází s nabídkou 15 GB volného místa v cloudovém úložišti. Byla by velká škoda této nabídky nevyužít!

Pokud se vám bude 15 GB úložiště zdát málo, můžete přejít na tarif Google One a navýšit si velikost úložiště na potřebnou velikost, a to za měsíční poplatek, který nikoho nezruinuje. Tak například za měsíční poplatek 1,99 USD získáte dalších 100 GB úložiště, 200 GB úložiště vás měsíčně přijde na 2,99 USD.

Byl pro vás článek přínosný?