Hlavní navigace

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 10.díl

11. 10. 2018

Sdílet

 Autor: © Suriko - Fotolia.com
Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.

Předcházející díl

 

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

10. Využívejte Disk Google na maximum

Firma Google poskytuje ke každému účtu zdarma 15 GB úložiště v cloudu, a tak neváhejte a tohoto zdarma dostupného prostoru využívejte. Prakticky vše, co se nachází v aplikaci pro správu souborů (Obrázky, Videa, Dokumenty, Ke stažení…), tedy prakticky každý soubor lze poslat na Disk Google. Stačí klepnout v pravém horním okraji aplikace na tlačítko pro vyvolání nabídky a následně vybrat položku Odeslat do…. Vzápětí se zobrazí nabídka s možnostmi sdílení, kde vyberte možnost Uložit na Disk a zadejte složku, do níž chcete soubor uložit. Poté pak již můžete soubor ze smartphonu soubor smazat, a to, aniž byste jej ztratili navždy.

Cloud22

Váš smartphone za vámi přichází s nabídkou 15 GB volného místa v cloudovém úložišti. Byla by velká škoda této nabídky nevyužít!

Pokud se vám bude 15 GB úložiště zdát málo, můžete přejít na tarif Google One a navýšit si velikost úložiště na potřebnou velikost, a to za měsíční poplatek, který nikoho nezruinuje. Tak například za měsíční poplatek 1,99 USD získáte dalších 100 GB úložiště, 200 GB úložiště vás měsíčně přijde na 2,99 USD.