Hlavní navigace

Kdy přivedou na svět vlastní smartphony Amazon a Facebook?

24. 11. 2011

Sdílet

 Autor: © arrow - Fotolia.com
Po počátečním úspěchu Amazonu s tabletem Kindle Fire se společnost prý definitivně rozhodla, že nabídne i vlastní smartphony s Androidem. K podobnému kroku se údajně chystá i Facebook.

Jak smartphone od Amazonu, tak i od Facebooku, mají disponovat speciálně upraveným systémem, aby podpořil byznys těchto firem.

Informaci přinesl web All Things D. Kódové označení smartphonu od Facebooku je prý Buffy a podobně jako Amazon výrazně modifikoval Android pro svůj tablet Kindle Fire, aby jej zaměřil na svoje služby, hodlá Facebook upravit tento open source operační systém tak, aby vznikl smartphone orientovaný na jeho služby. Pro výrobu se prý Facebook vybral společnost HTC, která uvedla jako první v roce 2008 smartphone s Androidem. Web All Things D reportoval, že smartphone Facebooku má také intenzivně využívat standard HTML5 pro aplikace.

Právě využití HTML5 aplikací ve smartphonech hodnotí analytici jako dobrý krok od nativních aplikací, které jsou svázané vždy s jednou platformou. To přináší nejen více práce pro vývojáře, ale také komplikace pro uživatele, protože pokud si již na nějakou platformu aplikace nakoupí a pak ji chce opustit, o všechny aplikace do kterých investoval, přijde.

Co se týká chystaného smartphonu Amazonu, zde unikl report od výzkumného oddělení Citigroup, který tvrdí, že Amazon chce začít prodávat svůj vlastní smartphone během čtvrtého kvartálu 2012. Analytik společnosti Citi Mark Mahaney předpokládá, že výrobní cena smartphonu Amazonu by se měla pohybovat mezi 150 a 170 dolary a zařízení by mělo mít rozpracovanou integraci s webem Amazonu a umožňovat nákup obsahu a dalších produktů Amazonu jediným kliknutím. Podobně jako v případě tabletu Kindle Fire lze očekávat, že Amazon se bude snažit držet cenu na co nejnižší úrovni (a spoléhat na výdělek ze zmíněného prodeje obsahu), takže by díky tomu mohl opět zaujmout před konkurencí a oslovit svojí dostupností široké masy.

Byl pro vás článek přínosný?