Hlavní navigace

Koncept RAZER SWITCHBLADE - nová herní platforma?

29. 7. 2011

Sdílet

 Autor:
Firmy, do kterých bychom to neřekli, nás dnes nepřestávají překvapovat zařízeními, které bychom od nich nečekali. Čínský producent modemů a telekomunikační techniky, Huawei, představil vlastní mobilní zařízení a nyní, na opačné straně zeměkoule společnost Razor, výrobce herních periferií, přichází s konceptem herního zařízení.

Razer Switchblade, jak se zařízení jmenuje, bychom nejspíš neměli brát na lehkou váhu, nosí na sobě totiž nálepku Intel. Uvnitř se s největší pravděpodobností bude nalézat procesor Atom Z690 s frekvencí 1.70 GHz, který by díky rychlejšímu taktovacímu kmitočtu měl být schopen rozběhat nejnovější PC hry. A přesně to si Switchblade klade za cíl. Umožnit hráčům přenést se do světů oblíbených her, ať už se sami nacházejí kdekoliv.

Kromě procesoru Intel by se na tom měl podílet také sedmipalcový multidotykový displej a adaptabilní klávesnice. Optimalizaci populárních her by měli podporovat již ohlášení nezávislí prodejci softwaru Tencent a ChanYou z Číny.

Ředitel spotřebitelského marketingu společnosti Intel, Brad Graff, řekl o projektu toto: „Intel má mimořádnou radost z toho, že může s Razerem blíže spolupracovat na další generaci PC hraní, jež se bude moci odehrávat na přenosných zařízeních.“

„Koncept Razer Switchblade využívá možnosti procesoru Intel Atom, díky nimž získává výkon potřebný ke spuštění 3D PC her na malém a lehkém zařízení, takže mobilní PC hraní na skutečně mobilní platformě nebylo před představením Razer Switchblade možné,“ řekl Min-Liang Tan, ředitel a kreativní ředitel Razeru.

 

Další informace o zařízení Razer Switchblade naleznete zde.

 

razer switchblade

DT24

 

razer switchblade

Byl pro vás článek přínosný?