Hlavní navigace

Konference Fresh IT – To nejnovější ze světa IT během jednoho dne 21. 3. 2024, Praha

13. 2. 2024

Sdílet

 Autor: FreshIT
Podpořte rozvoj vašeho IT týmu a pomozte mu k vyšší efektivitě. Pošlete je do OKškolení na konferenci Fresh IT 2024, kde se dozvědí o aktuálních trendech v oblasti informačních technologií. Přednášet budou přední odborníci z České republiky, většina z nich má nejvyšší ocenění společnosti Microsoft MVP.

Konferenci Fresh IT pořádá OKškolení již po osmé. Jak sám název napovídá, přináší nové trendy a nejdůležitější změny v oblasti informačních technologií. Stále oblíbenějším tématem se stává bezpečnost a umělá inteligence

Výběr z témat, která na konferenci zazní

 • Jak dostat OpenAI chat do vašich aplikací?
 • Jak testovat použitelnost umělé inteligence ve firmě?
 • Onprem nebo cloud management Windows zařízení?

 • Může vás virus špehovat přes kameru?

 • Jak hovoří o Power Apps ti, co je využívají?

 • Jak vnímá bezpečnost Copilota sám Microsoft?

Pro odpovědi si přijďte na konferenci Fresh IT 2024.

Cena, termín a místo konání

 • Kdy: čtvrtek 21. 3. 2024
 • Kde: Konferenční sál společnosti OKsystem, Na Pankráci 125, Praha 4
 • Cena: 3 900 Kč (cena platná do 29. 2. 2024)

(Objednejte po konferenci školení a vstupné vám odečteme z ceny kurzu.)

Vybraní řečníci a jejich přednášky

Program letošního ročníku je opět pestrý, všechny přednášky budou nabité informacemi, ale slibují i skvělou zábavu a příjemně strávený den. Kompletní přehled přednášejících naleznete na webu konference https://www.fresh-itkonference.cz/.   

Tomáš Rosa – hlavní kryptolog kompetenčního centra pro kryptologii a biometrii skupiny Raiffeisen Bank International

Přednáška: Technologické slabiny jazykových modelů AI

Mluví-li se v souvislosti s jazykovými modely na bázi umělé inteligence dnes vůbec o nějakých „ale“, pak je to zejména o možnostech zneužití těchto nástrojů ke konstrukci nápaditějších podvodů v oblasti sociálního inženýrství. Poněkud stranou jsou přitom útoky na tyto mechanismy a modely jako takové. A na ty se Tomáš zaměří právě zde. V centru pozornosti budou slabiny technologie LLM (Large Language Model) plynoucí z její podstaty, kterou je stochastický vícejazyčný matematický model, natrénovaný na rozsáhlé množině, zejména internetových, dat. Řeč bude především o technikách prompt injection, o způsobech a důsledcích takzvaného ukradení modelu a v neposlední řadě i o technice označované jako otrávení modelu.

Daniel Hejda - spoluzakladatel Cyber Rangers, Microsoft MVP, MCSE

Přednáška: Virus, který vám ukradne hesla nebo vás bude špehovat skrze kameru

V rámci přednášky vám Daniel vysvětlí, jak funguje infostealer malware, který vykrádá přístupy k vaší identitě, obchází více faktorové zabezpečení nebo vás špehuje pomocí kamery připojené k počítači nebo do telefonu. Na přednášce vám ukáže závažnost této hrozby, ale také vám popíše, jak těžké může být odhalení a jak se útočníci chrání proti vyšetřovatelům. V závěru přednášky odhalí, jak jsou ohrožené zejména vaše děti, které tento typ viru instalují dobrovolně do počítačů, ke kterým mají přístup. A jak se zneužívají doplňky do internetových prohlížečů v kontextu nástrojů pro vykrádání dat z prohlížeče.

Vladimír Hruban – produktový manažer Microsoft 365

Luděk Suk – technický specialista Microsoft 365

Přednáška: Copilot-ready organizace – cesta k AI v Microsoft 365

Pro společnosti, které používají Microsoft 365 je nyní logickým krokem Copilot pro Microsoft 365, který už je k dispozici všem organizacím. Vznikají tak ale důležité otázky z pohledu IT připravenosti a bezpečnosti. Je pro naši organizaci Copilot užitečný? A jak se na Copilota nachystat z pohledu bezpečnosti, souladu s předpisy a nastavení v Microsoft 365? Na to si odpovíme s řečníky přímo z Microsoftu.

 Tomáš Prokop – spoluzakladatel NETWORG CZ s.r.o., Microsoft MVP pro Microsoft Business Applications a Power Platform

Přednáška: 7 věcí o Power Platform, které bych poradil svému mladšímu já

Tomáš se podělí o zkušenosti s vývojem malých aplikací i transformativních řešení. Seznámí nás s konkrétními klientskými zkušenostmi s Power Apps i Power BI. Nabídne užitečné poznatky pro manažery, kteří mají v plánu maximalizovat potenciál Power Platformy ve svých organizacích (nebo už na tom pracují).

Robert Haken – zakladatel HAVIT, Software & Cloud Architect, Microsoft MVPpro Development Technologies

Přednáška: OpenAI chat do vašich aplikací

Přijďte se podívat, jak funguje OpenAI chat a jak přidat pomocí Azure OpenAI Service chatbota do vlastní aplikace. Jak takového chatbota naučit čerstvé znalosti? Jak ho omezit na určité téma? Live demo přípravy in-app chatu.

Petr Košec – Košec Solutions, s.r.o., MicrosoftMVP pro Microsoft System Center

Přednáška: Moderní a „nemoderní“ správa koncových zařízení

Onprem nebo cloud management Windows zařízení? A není to jedno? Praktická ukázka nasazení aplikací, aktualizací a šifrování v podnikovém prostředí z Configuration Manageru a Intune v onprem, cloud prostředích.

top_it_employers

Roman Nedzelsky – DHL, Principal consultant automatizace a umělé inteligence

Přednáška: Jak testovat po(vy)užitelnost umělé inteligence

Jaké jsou možnosti testování umělé inteligence? Může testovat umělá inteligence samu sebe? Jak se poprat s konkrétním názvoslovím ve společnosti, jak s uživatelskými omezeními, jak omezeními dat v rámci jednotlivých zemí a data protection? Na všechny otázky nám odpoví Roman v jeho přednášce zaměřené na téma AI a testování, proložené příklady konkrétního použití.

Co o Fresh IT napsali účastníci loňského ročníku?

 • Parádní akce! Ještě jednou děkuji za pozvání a budu se těšit na další. Laťku jste tentokrát nastavili hodně vysoko.
 • Velmi přínosné, dobrá volba témat, děkuji.
 • Nemůžu se dočkat dalšího ročníku.

 • Chtěl bych za náš tým poděkovat za příjemnou atmosféru a přínosné přednášky na Fresh IT.

https://www.fresh-itkonference.cz/

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku