Hlavní navigace

Nejčastější dotazy: Upgrade na Windows 8 za 14,99 eur - 2. díl

26. 8. 2012

Sdílet

 Autor: © 3darcastudio - Fotolia.com
V dnešním díle si zodpovíme nejen otázku dostupnosti upgradu na fyzických nosičích, ale řekneme si také, v jaké verzi bude upgrade dostupný, v jakém časovém horizontu jej bude možné provést a podíváme se i na důvody pro koupi nového počítače nyní a až po uvolnění Windows 8.

Microsoft nyní registruje zájemce o upgrade na Windows 8, přičemž tato nabídka platí pro jedince, kteří si v období od 2. června zakoupili nový počítač s operačním systémem Windows. Co všecho byste o upgradu a jeho možnostech měli vědět?

 

1. díl článku: Co potřebuji a jak upgrade funguje?

2. díl článku: Dostupnost, verze, časová omezenost, licence a koupě nového PC

 

Bude k dispozici upgrade na DVD?

Podle Microsoftu bude alternativa v podobě instalačního DVD disku k dispozici za „dodatečný poplatek, poštovné a jiné příslušné daně“. Upgrade si taktéž můžete stáhnout a nahrát si jej na vlastní DVD nebo USB disk, poté budete platit navíc jenom cenu tohoto disku.

Jakou verzi Windows 8 upgrade nabízí?

Všechny počítače budou upgradovány na Windows 8 Pro, a to nezávisle na tom, jakou verzi Windows 7 používají. Jedinou výjimkou je Windows 7 Starter, majitelé této verze nemají na upgrade nárok.

Dokdy je možné systém upgradovat?

Abyste se pro upgrade za sníženou cenu kvalifikovali, musíte si nový počítač zakoupit do 31. ledna 2013 a zaregistrovat jej do 28. února 2013. Microsoft zatím neoznámil, za jakou cenu si uživatelé budou moci zakoupit upgrade po tomto datu.

top_it_employers

Existuje pro upgrade nějaký limit?

Upgrade za 14,99 eur je omezen na jednu kopii pro jeden konkrétní počítač a pět kopií pro jednoho zákazníka.

Existuje kromě ušetřených patnácti eur jiný důvod, proč si dnes nekupovat nový počítač?

Jestliže se vám nelíbí nové prostředí Windows 8 a vlastně cokoliv, co s tímto systémem souvisí, asi byste si měli s koupí nového počítače pospíšit. Pokud si však myslíte, že by vám nové uživatelské rozhraní plus obchod s aplikacemi Windows Store vyhovovaly, doporučujeme počkat si na hardware, které nový systém naplno využije. Mezi takové zařízení nepatří jen tablety, ale i notebooky, jejichž trackpady budou podporovat nový způsob ovládání gesty.

Byl pro vás článek přínosný?