Hlavní navigace

Nejlepší smartphony pro Evropu

1. 8. 2011

Sdílet

 Autor:
Hned na úvod je třeba říct, že řeč bude pouze o zařízeních, která si můžete kdykoli (klidně právě teď) v Evropě koupit. Vynecháme tedy prozatím všechny smartphony, které mají na trh teprve přijít (HTC Evo 3D, Apple iPhone 5, Nokia N9), byť si některé z nich již klidně můžete zamluvit.

Každý z těchto telefonů je samozřejmě možno zakoupit bez nutnosti upsat se operátorům po dobu (minimálně?) dvou let.

 

1. Samsung Galaxy S II

Doposud nejlepší zařízení pro operační systém Android, o tom snad nemusíme vést spory. Hodnocení nejlepší si rozhodně zaslouží nejen pro svůj úžasný 4.6 palcový WVGA Super AMOLED Plus displej přímo z dílny Samsungu, na kterém nejenže je všechno krásně čitelné i za přímého slunce, ale navíc v zářivých barvách.

Druhým důvodem, pro který uvádíme Samsung Galaxy S II na první místo je také jeho konfigurace. Fotoaparát s rozlišením 8MP, dvoujádrový procesor 1.2 Ghz (také s nostalgií vzpomínáte na časy 600MHz procesorů ve stolních počítačích?), HSPA+ (stahování s rychlostí až 21Mbps), Wi-Fi připojení, 16 GB vnitřní paměti, 1 GB paměti RAM, GPS… V současné době je dostupný pouze v černé barvě, ale co nevidět by se v obchodech měla objevit také bílá varianta tohoto telefonu.

Sečteno a podtrženo (milovníky Apple tohle bude bolet) je Samsung Galaxy S II tím nejlepším co si dnes můžete koupit, své o tom vědí miliony jeho vlastníků.

 

samsung galaxy SII

 

2. HTC Sensation

Na druhém stupínku máme HTC Sensation. Displej tohoto telefonu sice není tak dobrý, jako ten u Galaxy S II, ale zvládá vyšší rozlišení, konkrétně se jedná o qHD zobrazující 540x960 pixelů.

Stejně jako výše zmiňovaný telefon je Sensation vybaven dvoujádrovým 1.2GHz procesorem a 8MP kamerou (foťákem) s dvojitým LED bleskem. Kromě toho má 768 MB paměti RAM, 1 GB vnitřní paměti, podporuje HSPA+ (rychlost stahování až 14.4 Mbps), samozřejmostí je Wi-Fi připojení, GPS a další vychytávky.

V popředí systému Android 2.3 Gingerbread navíc běží velmi populární rozhraní Sense, které umožňuje na kteroukoli ze sedmi domácích obrazovek přidat další aplikace či widgety.

Do vydání Eva 3D bude Sensation nejlepším smartphonem HTC s operačním systémem Android, jaký si v Evropě můžete pořídit. Možná, že dokonce i po vydání Eva 3D se najde dost zájemců o lehčí telefon s jedním, ale zato lepším foťákem.

 

htc sensation

 

3. LG Optimus 3D

Firmě LG se letos na „Mobile World Congress“ v Barceloně podařilo upoutat téměř veškerou pozornost na sebe. Důvod je jednoduchý – Optimus 3D. Jedná se o první 3D telefon s operačním systémem Android, ke kterému nejsou zapotřebí speciální 3D brýle. Navíc je to první smartphone s trojitou porcí dvojitých „věcí“ – dvoujádrovým procesorem, dvěma kamerami a dvoukanálovou pamětí.

Jedinou nevýhodou na jinak skvělém a novátorském LG je pouhopouhých 512 MB paměti, což snad je dostatek dnes, ale co až přijde Ice Cream Sandwich? Vlastně ještě jedna věc je tady. LG 3D běží na verzi Froyo, ke které se aktualizací nedočkáme dříve než v září, což jsou ještě stále dva měsíce a to je hodně vody.

Co se specifikací týče, je Optimus high-end smartphonem jak se patří (tedy snad až na paměť). Velký 4.3 palcový WVGA displej, HSPA+, Wi-Fi, GPS, 8 GB vnitřní paměti a tak dále. No a aby majitelé tohoto přístroje měli ze svého 3D displeje také nějaký užitek, pracuje Gameloft na 3D verzích některých populárních her, paráda!

 

lg optimus 3d

 

4. Apple iPhone 4

Co zde říci a co již není o tomto smartphonu známo, moc toho asi nebude. Ačkoli v sobě ukrývá „pouze“ jednojádrový procesor, stále se jedná o velmi výkonný telefon, na který seženete více aplikací, než na všechny ostatní systémy dohromady – prozatím, Android nám roste jako z vody.

I když se jedná o rok staré zařízení, což je při dnešním tempu skoro jako století, již čtvrtá generace iPhonů se stále prodává ve velkých počtech. Čísla se nám maličko promíchají s každým příchodem nového zařízení s Androidem, ale uvidíme, co se stane po představení iPhone 5.

Když už je řeč o iPhone 5, nejsme si tak docela jistí, proč byste si současný model měli pořizovat, vždyť nástupce tu bude během jednoho až dvou měsíců. Je nám samozřejmě jasné, že cena také mnohdy hraje důležitou roli, a že ta za iPhone 4 po uvedení nového modelu nejspíš dramaticky poklesne.

 

iphone 4

 

5. LG Optimus 2X

Seznam pěti nejlepších zakončíme opět LG a sice modelem Optimus 2X, který je oficiálně – i podle Guinessovy knihy rekordů – prvním telefonem s dvoujádrovým procesorem. Pyšní se 4 palcovým WVGA kapacitním dotykovým displejem, podporou Wi-Fi a HSPA připojením, 8MP foťákem s autofocusem, LED bleskem, GPS a 8 gigabajty vestavěné paměti. Pamět opět „pouhých“ 512 MB, jako bonus slot na paměťové karty.

Optimus 2X je se svým menším displejem o něco více“kapesní“, což může být současně výhoda i nevýhoda, řešením mohou být také kalhoty s většími kapsami. Když on ten pocit z větších obrazovek je prostě… lepší.

 

lg optimus 2X

Cloud24

 

Který, z v současné době dostupných smartphonů byste na seznam zařadili vy?

Byl pro vás článek přínosný?