Hlavní navigace

Nokia 603 – chytrý telefon za rozumnou cenu

22. 10. 2011

Sdílet

 Autor: Nokia
Hlavním tahákem nového smartphonu od Nokie s označením 603 nejsou jen nejnovější aplikace pro různorodé použití, ale hlavně technologie NFC pro dotykové párování, sdílení a čtení tagů. Společně s telefonem se do prodeje dostává i Luna Bluetooth Headset vybavený toutéž technologií.

Dominantním prvkem modelu Nokia 603 je 3,5palcový ClearBlack displej, který se vyznačuje jasnými barvami i na ostrém slunci a ochranou proti poškrábání. Z aplikací se můžeme těšit na Nokia Mapy, utility a hry pro sociální sítě i programy pro editaci fotografií. Nokia slibuje i výkonný grafický procesor pro plynulý provoz.

Nokia 603 běží na nejnovějším Symbianu Belle, který nabízí celkově šest domovských obrazovek, které si můžete optimalizovat ke svému obrazu, včetně dynamických widgetů a možnosti volby oblíbeného obsahu.

Pokud jde o barvy, jistě si vybere každý: kromě konzervativnější černé a elegantní bílé je v nabídce ještě fuchsiová, zelená, žlutá a modrá.

Výše zmíněný Nokia Luna Bluetooth Headset podporuje technologii NFC a hodí se tak (nejen) k Nokii 603. Headset je dostupný v černé, bílé, fuchsiové, zelené a azurové, vydrží až 8 hodin hovoru a nabíjí se pomocí microUSB. Funkce Nokia Always Ready vám umožní přijmout hovor vytažením headsetu z dokovací stanice.

Předpokládaná koncová cena telefonu bez daně je 200 euro, headset si potom přikoupíte za dalších 69 euro.

DT24


Byl pro vás článek přínosný?