Hlavní navigace

Oblíbená funkce starých Windows je zpět!

5. 5. 2022

Sdílet

 Autor: Microsoft
Nový build Windows 11 vrací jednu z dřívějších funkcí a přináší i několik estetických novinek.

Microsoft vydal Windows 11 Insider Preview Build 22610, který do hry vrací kdysi oceňovanou funkci: odhadovanou výdrž baterie u její ikony v hlavním panelu. Build byl uvolněn jak do Dev, tak do Beta kanálu, takže je velká pravděpodobnost, že nové funkce budou součástí i konečné verze pro širokou veřejnost. 

Jinak však příliš nových funkcí nenabízí, víc se soustředí na opravu stávajících nedostatků, více či méně závažných. Změna bateriové ikonky je sice malá, ale zásadní změna, pakliže ji váš počítač podporuje.

Jakým způsobem řešíte nebo chcete řešit implementaci umělé inteligence ve vaší firmě?

Svého času Windows 10 zobrazovaly jak procento nabití baterie, tak odhadovaný čas jejího vyprázdnění jen po pouhém najetí kurzoru myši na ikonu baterie. Microsoft však tuto funkcionalitu z Windows 10 brzy odstranil, nejspíš proto, že odhad se mohl významně lišit v závislosti na chování uživatele. Teď však, zdá se, přichází změna. 

„Jestliže to váš počítač podporuje, budeme zobrazovat odhadovaný čas výdrže baterie u její ikony v systémové liště,“ uvádí Microsoft v poznámkách k Buildu 22610.

soutez_casestudy

Změn se v něm však dočkaly i další ikonky, včetně těch, které se ve Windows 11 objevují u Průzkumníka souborů. Například do ikony „přejmenovat“ je přidané písmeno, aby bylo zjevnější, k čemu slouží, u „vlastností“ zase přibyl obrázek klíče.

Zde jsou další drobné změny:

  • Microsoft vypnul funkci, která v režimu tabletu na zařízeních jako Surface Pro 8, rozdělovala ikony na hlavním panelu mírně od sebe. Funkci chce prý mírně přepracovat a pak ji vrátit zpět.
  • Váš telefon byl nahrazen termínem Propojení s telefonem.
  • Procesy ve Správci úloh jsou aktualizované tak, že barvy použité v teplotní mapě vycházejí z barvy zvýraznění.
  • Dev ani Beta verze systému už nepodporuje protokol SMB1.
 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Byl pro vás článek přínosný?