Hlavní navigace

Průzkumník souborů ve Windows 11 má nově záložky. Je to návykové.

6. 1. 2023

Sdílet

 Autor: Microsoft
Microsoft přidal do Windows 11 jednoduchou, ale návykovou novinku!

Používáte-li Windows 11, měli byste v nich už vidět aktualizaci obsáhlejšího updatu z druhé poloviny loňského roku. Její součástí jsou i dlouho žádané záložky v Průzkumníku souborů. Abyste mohli mít otevřeno více adresářů, už nemusíte mít otevřeno více oken. Je taková funkce nutná? Ne.

Uvažujete o zapojení se do projektů open source?

Ale jakmile ji začnete používat, nebudete se jí chtít vzdát. Funguje přitom naprosto jednoduše. Vlastně úplně stejně jako záložky v internetovém prohlížeči, nabízející kompaktní přecházení z jedné do druhé bez nutnosti otevírání dalších oken. Kopírování či vkládání souborů tak dostává zcela novou podobu. Daleko příjemnější!

Záložky v Průzkumníku souborů jsou součástí jeho uživatelského rozhraní, samozřejmě za předpokladu, že udržujete svůj operační systém aktuální. Abyste záložku otevřeli, v horní části okna klikněte na malý symbol pluska – a je to! Zatím se nezdá, že by součástí funkce bylo omezení počtu záložek, takže jich můžete otevřít, kolik chcete.

skoleni

Jak poznáte, že už s tím máte seknout Přečtěte si také:

Jak poznáte, že už s tím máte seknout

Zavření záložky provedete kliknutím na malý symbol X v jejím pravém horním rohu, tedy opět, stejně jako v případě záložek v internetovém prohlížeči. V rámci okna je můžete přesouvat, na rozdíl od prohlížečového okna však nemůžete záložku z okna vytáhnout a vytvořit jejím prostřednictvím okno nové. Zatím ani nelze z bočního panelu vytáhnout adresář a vytvořit záložku z něj.

Mějte však na paměti, že novinka není součástí Windows 11 2022 Update (22H2), ale až pozdější drobnější aktualizace. Jde o součást nové Moments strategie, ve jménu které chce Microsoft aktualizovat systém a doplňovat novinkami v nepravidelných a nečekaných časech. Pokud jste tedy záložky v Průzkumníku souborů dosud nezaznamenali, nic se neděje. Ale věřte, že jsou dobrým důvodem si systém aktualizovat!

Chcete dostávat do mailu týdenní přehled článků z Computerworldu? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů. Newslettery si můžete objednat na této stránce.