Hlavní navigace

Qualcomm s Microsoftem vyvíjejí speciální čip pro rozšířenou realitu

10. 1. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Hodlá Microsoft vyvinout novou generaci HoloLens, nebo zcela nový produkt pro rozšířenou realitu?

Šéf Qualcommu na CESu uvedl, že společnost spolupracuje s Microsoftem na vývoji custom čipů pro rozšířenou realitu, které mají vést k vývoji brýlí pro rozšířenou realitu s velmi lehkou konstrukcí. Obě firmy za tímto účelem hodlají propojit své stávající platformy, jmenovitě Snapdragon Spaces XR Developer Platform a Microsoft Mesh. Harmonogram projektu nicméně zatím zveřejněn nebyl.

„Oznamujeme, že vyvíjíme speciální Snapdragon čip pro rozšířenou realitu, pro příští generaci energeticky úsporných AR brýlí, které budou součástí ekosystému Microsoftu, a že tento čip staví na softwarových platformách obou společností,“ řekl konkrétně Cristiano Amon, CEO Qualcommu. „O možnosti vývoje nositelných zařízení podporujících rozšířenou realitu, které by našly širší využití, se bavíme roky. Jsem z tohoto spojení nadšený. Je to krok k naplnění tohoto přání a k rozšíření rozšířené reality.“

Jakým způsobem řešíte nebo chcete řešit implementaci umělé inteligence ve vaší firmě?

Zda se do výroby pustí přímo Microsoft, nebo se jí ujme některý z jeho partnerů, není zatím jasné. Koneckonců, Microsoft disponuje svými HoloLens, brýlemi pro rozšířenou realitu, které vyvinul v době, kdy se většina konkurence zaměřovala na realitu virtuální. Až později kroky Microsoftu následovaly další firmy, které se pokoušely o vývoj zařízení pro smíšenou realitu, jak produkty HP tak například ty od Samsungu však byly v zásadě určené pro virtuální realitu, a příliš neuspěly.

soutez_casestudy

Rozšířené realitě se pochopitelně oddal také Google se svými Google Glass, avšak po vlně stížností lidí, kteří si nepřáli být nahrávání lidmi s Glass brýlemi, od projektu postupně upustil.

Má tedy Microsoft v plánu vyvinout novou generaci HoloLens nebo pracuje na zcela novém zařízení, které bude víc připomínat právě Google Glass? Na odpověď si musíme ještě nějakou dobu počkat.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Byl pro vás článek přínosný?