Hlavní navigace

Recenze: Logitech G700 - myš na hraní

10. 12. 2010

Sdílet

Neuplynulo ani pět let od chvíle, kdy firma Logitech uvedla bezdrátovou myš G7, a již přichází s novým modelem bezdrátové myši určené pro hráče počítačových her, tentokráte s označením G700. Tato myš se hodí zejména pro hry typu RPG hrané online.

Bezdrátová myš Logitech G700 obsahuje celkem devět přídavných tlačítek a stisknutelné čtyřcestné kolečko. Po připojení bezdrátového přijímače (o velikosti nehtu na palci do konektoru USB) a zapnutí myši Logitech G700 přepínačem na spodní straně produktu se během několika sekund vytvoří bezdrátové připojení, které je velmi stabilní a funguje bez jakýchkoliv prodlev. Další možností je použít další přiložený kabel USB, pomocí něhož můžete dobíjet vyměnitelný akumulátor.

V myši G700 se nachází stejný laserový senzor jako u myší G9x neb G500, jenž v základu zvládá rozlišení 5 700 dpi. Ovladač zařízení vám umožňuje nastavit pět různých rozlišení dpi (v krocích po 100 dpi), mezi nimiž pak můžete přepínat pomocí kláves. Zároveň je možné nastavovat citlivost myši nezávisle ve směru osy x a osy y. Již zmiňované čtyřcestné kolečko myši může podobně jako u myši G9x pracovat ve dvou režimech – buď v klasickém krokovacím, nebo nekonečném volně pohyblivém. Pro přepnutí mezi dvěma režimy slouží tlačítko, které se nachází přímo pod kolečkem myši (jeho funkce se měnit nedá). O stavu nabití, nastavené úrovni citlivosti a zvoleném profilu vás informují tři barevné diody LED na levé straně myši.

Podobně jako u myši G9x a G500 nemá ani laserový senzor u myši G700 při hraní počítačových her žádné slabiny. Nezávisle na tom, zda pracujete při nízkém či vysokém rozlišení, myš 700 vykonává všechny vámi zadané příkazy přesně a bez prodlení. Ani při nejrychlejších pohybech nejsou rozeznatelné žádné nedostatky a senzor se úspěšně vyrovnává i s velmi dynamickými pohyby. Dalším kladem je i fakt, že myš G700 funguje takřka na všech površích od skla a tvrdých umělých hmot, přes kov až k látce. Tlačítka pro střelbu fungují taktéž naprosto přesně. Snad jen pootáčení kolečka se nám zdálo příliš poddajné. Místo pro stisk kolečka je naproti tomu nastaveno přesně.

Čtyři tlačítka vyhrazená pro obsluhu palcem a tři tlačítka vedle levého tlačítka myši mají pokaždé úplně odlišný úhel, takže se dají bez problémů rozpoznat a najdete je třeba při hran her i v těch nejsložitějších situacích. Pro uživatele, který má menší ruce, jsou snad jen hůře dosažitelná přední tlačítka určená pro ovládání palcem a tlačítka na horní straně myši, která se nacházejí nejvíce vpředu. Tvar myši G700, která je určena pouze pro praváky, se nám osobně velmi líbil. Díky rozsáhlé ploše pro palec se ruka neunaví ani po několikahodinovém hraní. Dokonce ani intenzivní využívání speciálních tlačítek ve hře World of Warcraft nezpůsobuje díky jasně odlišitelnému a jasně rozlišitelnému bodu dotyku žádné pocity frustrace. Díky vynikajícím vlastnostem jsme se rozhodli udělit ocenění PC World TOP PRODUKT 2010.

Verdikt:

2010Zpracování myši je vesměs velmi kvalitní a robustní – ostatně jak je tomu u firmy Logitech zvykem. Tlačítka fungují přesně a spolehlivě, čtyřcestné kolečko myši se používá naprosto bez problémů. Jen při třepání myší G700 je slyšet zevnitř tiché klapání, což jinak dojem solidnosti a robustnosti poněkud kazí. Konkurenčními bezdrátovými zařízeními jsou Razer Mamba v ceně cca 2 500 Kč a Microsoft Sidewinder X8 v ceně 1 500 Kč. Odpověď na otázku, jakou bezdrátovou myš z již zmíněných zařízení G700, Mamba či Sidewinder X8 vybrat, je spíše záležitostí citu. Rozhodně vám ale doporučujeme před případnou koupí podle možnosti všechna zařízení vyzkoušet!

Klady: Vysoká přesnost, nulová prodleva při bezdrátovém přenosu

Zápory: Nelze ovlivnit hmotnost myši, vysoká cena

podcast

Cena: cca 2200 Kč

Hodnocení: 90%

Byl pro vás článek přínosný?