Hlavní navigace

Red Hat zjednodušuje práci v hybridním cloudu

11. 5. 2022

Sdílet

 Autor: (c) T. L. Furrer - Fotolia.com
Red Hat Cloud Services mají zpřehlednit hybridní prostředí a zvýšit obchodní hodnotu i rychlost inovací v podnikovém IT.

Na konferenci Red Hat Summit představil dodavatel opensource řešení Red Hat novinky v portfoliu Red Hat Cloud Services, které přinášejí plně řiditelné a zjednodušené uživatelské prostředí při vytváření, nasazování, správě a škálování cloudových aplikací v rámci hybridních prostředí.

Hybridní provozní prostředí jsou i nadále realitou ve většině organizací. Podle analytické společnosti IDC „bude do roku 2024 polovina organizací využívat aplikace poskytované na bázi cloudových služeb, včetně nativně cloudových technologií, které umožní konzistentní provoz na libovolném místě i mnoha místech současně“. Vzhledem k tomu, že podniky usilují o poskytování inovativních služeb, které uspokojí potřeby jejich zákazníků, potřebují hybridní infrastrukturu, která jim pomůže zmírnit důsledky škálování.

Jakým způsobem řešíte nebo chcete řešit implementaci umělé inteligence ve vaší firmě?

Red Hat Cloud Services proto výrobce navrhl, tak aby řešily složitosti hybridního cloudu. Organizace se potýkají s problémy, jako je rozrůstání aplikací a podpora monolitických aplikací. Aby uspěly, potřebují nástroje pro modernizaci aplikací při současném zkrácení doby jejich nasazení a snížení provozní režie.

soutez_casestudy

S cílem podpořit organizace v jejich úsilí o vývoj nativně cloudových aplikací představil Red Hat nové cloudové služby, mezi které patří:

  • Red Hat OpenShift Service Registry, který pomáhá vývojovým týmům publikovat, objevovat a opakovaně používat rozhraní pro programování aplikací (API) a schémata.
  • Red Hat OpenShift Connectors, dodávající předpřipravené připojení k různým systémům třetích stran a umožňující integraci s Red Hat OpenShift Streams for Apache Kafka bez nutnosti programování.
  • Red Hat OpenShift Database Access, poskytující konzistentní prostředí pro využívání databází formou služby (Database as a Service, DBaaS) v prostředích hybridních cloudů. To umožňuje správcům platformy OpenShift snadno poskytovat a spravovat přístup k databázovým službám různých třetích stran a zjednodušuje vývojářům práci s poskytováním cloudových databází a přístupu k nim.

Portfolio Red Hat Cloud Services je úzce integrováno s Red Hat OpenShift, podnikovou Kubernetes platformou. Poskytuje základ pro modernizaci stávajících aplikací, vytváření nativně cloudových aplikací, zefektivnění vývoje, doplňování aplikací o inteligentní technologie a integraci služeb třetích stran.

 

Security World si můžete koupit i jako klasický časopis, buď v klasické tištěné formě nebo v elektronické verzi. Věnujeme se bezpečnosti počítačových systémů, ochraně dat, informací a soukromí.  Jsme jediný titul na českém a slovenském trhu, který oslovuje širokou čtenářskou obec – od ředitelů firem, přes odborníky na bezpečnost po koncové uživatele. Naším cílem je poskytnout ucelený přehled o bezpečnostních hrozbách a zejména o tom, proč a jak se jim bránit, případně proč respektovat a dodržovat nařízení IT manažerů ve firmách.

Byl pro vás článek přínosný?