Hlavní navigace

Role se obrací, čínský výrobce otevře závod v USA

 Autor: © Lenovo
Největší čínský výrobce počítačů, společnost Lenovo, přišel s překvapujícím oznámením. Chce zahájit výrobu notebooků, tabletů a desktopů v USA.
Filip Brůcha 8. 10. 2012

Sdílet

Na otázku, proč se největší čínský producent počítačů rozhodl vytvořit nová pracovní místa (přesně jich má být 115) na americkém trhu, když dva tamní technologičtí giganti Apple a Hewlett-Packard soustředí prakticky celou svoji výrobu na asijský kontinent, rozhodně neexistuje jednoduchá odpověď.

Zcela jistě jde o něco více než jen o růstové příležitosti, jak v oficiálním prohlášení tvrdí generální ředitel Lenovo Jüan-čching Jang. „Chceme si v USA vytvořit výrobní základnu, protože věříme v dlouhodobou sílu amerického trhu a naše vlastní růstové příležitosti,“ říká Jang doslova.

Tento krok navíc přichází v době, kdy Obamova administrativa stupňuje svou rétoriku vůči čínským investicím v USA, ačkoliv představitelé Severní Karolíny, kde nový závod vznikne, příchod výrobce vítají. Pokud tedy nejde jen o marketingový pokus, vyvolává celá věc otázku, proč se tak rozhodlo právě Lenovo a nikoliv jeden z dvojice Apple - HP.

 

Lenovo M92p Tiny
Lenovo se chce ve svých amerických továrnách zaměřit především na výrobu novějších a, jak samo říká, nejinovativnějších produktů. Z tamních linek se tak na pulty obchodů dostanou například nedávno ohlášená zařízení ThinkCentre M92p Tiny a ThinkPad Tablet 2 s operačním systémem Windows 8 a společnost počítá také s produkcí pracovních stanic a serverů. Výrobu chce Lenovo spustit již počátkem příštího roku.